Mladá Boleslav má novou knihu. Zabývá se historií města mezi lety 1890 a 1910

27.9.2022
Fefík

Když Boleslav začala vonět benzínem – tak se jmenuje nová kniha Jaroslava Šebka, Pavla Sosnovce a Sylvy Městecké. Autoři na ní pracovali dva roky.

V knize se zabýváme životem v Mladé Boleslavi mezi lety 1890 a 1910. Jde o dobu, kdy se začala rodit budoucí historie města jako kolébky automobilů s okřídleným šípem ve znaku. Čtenáři a milovníci dějin se mohou těšit na bohatou přehlídku dobových fotografií a dokumentů, každou z jedenácti kapitol navíc uvozuje tematický komiksový příběh, jehož autorem je ilustrátor a grafik Vojtěch Šeda. Pozveme vás na procházku tehdejšími ulicemi, představíme školství, zdravotnictví, volný čas nebo odívání přelomu devatenáctého a dvacátého století, zkrátka se snažíme přiblížit tehdejší běžný život mladoboleslavských obyvatel,“ uvedl Jaroslav Šebek při slavnostním křtu publikace.

Adina Mandlová se vrací do Mladé Boleslavi

 

Mám z té knihy velkou radost, opravdu se podařila a troufám si říct, že je čtenářsky velmi zajímavá. Doufám, že si k ní cestu najde i mladá generace, a dozví se, jak se v našem městě žilo lidem před více než sto lety. Děkuji všem autorům a věřím, že to není jejich poslední společný literární počin,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který byl jedním z kmotrů knihy.

Zdroj: Šárka Charousková, SM Mladá Boleslav


Témata:

Nepřehlédněte