Mladí jí tleskali na fesťácích, starší ji milovali od 60. let. Zemřela Eva Pilarová, kvůli koronaviru se neuskuteční poslední rozloučení

Další fotky

Dokud jí to zdravotní stav dovolil, zpívala na festivalech, pořádala výstavy svých fotek, které pokrucovala v počítači, čímž byl poznat její rukopis. Na cédéčko z roku 2018 nazpívala duety s mladými kolegy, kterým říkala „zajíci“. Nikdo by jí nehádal, že jí loni bylo osmdesát. V sobotu 14. března po delších zdravotních obtížích zemřela.

Letošní rok byl pro ni také jubilejní – ve znamení šedesáti let na scéně. V předloňském rozhovoru pro Náš REGION uvedla, že toto výročí náležitě oslaví, neboť „šedesátka je přece jen sympatičtější než osmdesátka“. Už se toho nedožila a bohužel se kvůli pandemii nového typu koronaviru neuskuteční ani poslední rozloučení.

Eva Pilarová v New Yorku

Eva Pilarová bude na hudební scéně dlouhých 60 let. „Na novém cédéčku bude to, co kdysi zasáhla cenzura,“ říká zpěvačka

Určitě by si zasloužila, aby se nějaká forma důstojného rozloučení uskutečnila alespoň s odstupem času – až vládní opatření a hrozba nemoci pominou. Vzpomínka by slušela i venkovním festivalům, kde ji mladé publikum freneticky a naprosto spontánně vítalo, tleskalo, zpívala, tancovalo.

Trutnov a tréma

„Měla jsem hroznou trému, nevěděla jsem, co mě čeká, ale když jsem zjistila, že mladí lidé si moje písničky zpívají a znají texty, bylo to až dojemné. Poprvé mě na fesťák pozval Martin Věchet, který s Václavem Havlem založil Trutnov Open Air Festival. Říkala jsem mu, co tam asi tak budu dělat…,“ uvedla Eva Pilarová předloni pro Náš REGION.

FOTO: Eva Pilarová rozhovor

Eva Pilarová rozhovor - New York únor 2018 – archiv Evy PilarovéEva Pilarová rozhovor - Eva Pilarová s Matějem Ruppertem a Vojtou Dykem – archiv Evy PilarovéEva Pilarová rozhovor - Fotografie Evy Pilarové – náš venkov 2Eva Pilarová rozhovor - Fotografie Evy Pilarové – náš venkovEva Pilarová rozhovor - Fotografie Evy Pilarové – New York
Další fotky
Eva Pilarová rozhovor - Fotografie Evy Pilarové – PrahaEva Pilarová rozhovor - Fotografie Evy Pilarové – slunce 2Eva Pilarová rozhovor - Fotografie Evy Pilarové – slunceEva Pilarová rozhovor - Fotografie Evy Pilarové 2 – Praha

„On odpověděl, že je tam benevolentní publikum, kterému se to bude líbit, že tam zpívala i paní Kubišová. Říkala jsem, no jo, paní Kubišová, to je něco jiného, to je symbol, legenda. Ještě jmenoval jednoho zpěváka, který tam zpíval, a tak jsem si řekla, když on, tak já tam půjdu taky,“ pokračovala.

Životní koncert

„Když jsem na fesťák dorazila, viděla jsem červené číro, v nose náušnice, ne že bych to předtím neviděla, pohybuju se mezi muzikanty, měla jsem ale trému, zda mě tohle publikum vezme. Když jsem dozpívala, měla jsem co dělat, aby se mi neroztekly šminky, říkala jsem si, že to byl můj životní koncert,“ dodala ve vzpomínce na první festival.

Proč má velbloud dva hrby a dlouhé řasy? Tanečník Harapes rozesmál diváky v Odolce

Eva Pilarová zůstává i v srdcích staršího publika, které těšila svým zpěvem již od šedesátých let. Proslul kupříkladu její duet s Waldemarem Matuškou „Ach ta láska nebeská“. Trojnásobná Zlatá slavice, fotografka a nositelka státního vyznamenání Medaile Za zásluhy Eva Pilarová se narodila 9. srpna 1939 v Brně, kterému je věnován její duet s rapperem El Nino z roku 2017. Zemřela v nedožitých jednaosmdesáti.

Včera, 13:30
Brazilec se rozhodl, že bude vypadat jako skřet. S úpravami těla dosud neskončil.
Včera, 07:47
Sýrový toast na steroidech - tak popisuje svůj výtvor šéfkuchař Joe Calderone z newyorského podniku...
Včera, 07:43
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 07:43
Vystudoval technické učiliště, obor konstrukce mostů, byl vězněn na Sibiři, trpěl epilepsií a propadl vášnivému...
22.7.2021
Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil minulý čtvrtek do pankrácké věznice. Jeho nástupu do výkonu trestu...
22.7.2021
Režisér F. A. Brabce představil svůj nový film s názvem Gump – pes, který naučil...
22.7.2021
Desetiletý Thomas Waller se rozhodl pro dobrou věc. Aby pomohl nemocným dětem, které kvůli rakovině...
22.7.2021
Za bílého dne a za účasti mnoha svědků znásilnil neznámý mladík patnáctiletou dívku. Policie nyní...
22.7.2021
Devětatřicetiletý Australan měl už dost pobytu v povinné karanténě. Z hotelového pokoje v Perthu utekl...
22.7.2021
Sedmnáctiletý Brazilec zastřelil osmnáctiletá dvojčata. Celou vraždu si natáčel a pouštěl v přímém přenosu na...
22.7.2021
Velká Británie zažívá na své poměry nevídaně horké dny. Doplácí na to například někteří studenti,...
Reklama