Mladík havaroval do vypuštěného rybníku. Byl pod vlivem drog

12.7.2022
Jiří Bydžovský

Devatenáctiletý řidič havaroval v neděli v noci se svým vozem do vypuštěného rybníku na okraji Trhových Svinů. Z místa nehody odešel. Nehodu nahlásil pracovník energetické firmy, který přijel opravit poničenou kapličku na elektrický proud. Tu měl mladík při nehodě poškodit. Policisté řidiče vypátrali a zjistili, že řídil pod vlivem návykových látek.

„Na místo nehody byli nejprve vysláni místní policisté, kteří zjistili majitele vozidla a poté vyžádali výjezd Skupiny dopravní nehod. Mladík jel nedělní noci po ulici Samota, kdy pravděpodobně při projíždění levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu a povaze komunikace, s vozem vjel vlevo mimo pozemní komunikaci, kde porazil elektroměr a poté vjel do vypuštěného rybníku,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Od nehody měl odejít společně s dalšími osobami. Nehodu oznámil až v ranních hodinách pracovník společnosti dodávající elektrické energie.

„Mladého muže, který se k vozidlu dostavil, vyzvali policisté k provedení testu na zjištění návykové látky v dechu, kdy měření, i po několika hodinách od nehody, vykázalo pozitivní výsledek. Následný odběr biologického materiálu odmítl. Poté ho vyzvali k testu na zjištění drog, kdy výsledek byl pozitivní na syntetické látky,“ řekl mluvčí.

Řidiči policisté odebrali řidičský průkaz.  „Ve věci je vedeno vyšetřování pro naplnění skutkové podstaty přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu,“ dodal Bajcura.

Zdroj:vzNepřehlédněte