Muže podezřelého z napadení členů rodiny v Tišnově poslal soud do vazby

13.10.2021
Jan Štoll

Muže obviněného kvůli tomu, že v pondělí v Tišnově na Brněnsku v rodinném domě vážně zranil pět lidí, poslal dnes soud do vazby. Potvrdil to mluvčí policie David Chaloupka. Muž, který je s napadenými v příbuzenském vztahu, je obviněný z pokusu o vraždu a hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Napadení členové rodiny zůstávají v brněnských nemocnicích.

Policisté útočníka zadrželi bezprostředně po činu. „Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme,“ uvedl už dřív mluvčí policie Pavel Šváb.

Na ARO v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny zůstávají ve vážném stavu dva napadení, řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. „Muž je stále ve vážném stavu, ale nastává u něj postupné zlepšení. Žena bohužel stále zůstává ve stejném stavu,“ řekla Lipovská.

Ve Fakultní nemocnici Brno leží další zraněná žena a muž, v dětské nemocnici zůstává jedno ze dvou dětí. „Všichni tři zůstávají na jednotce intenzivní péče, dítě a muž jsou ve stabilizovaném stavu, žena je stále v umělém spánku a dnes ji čeká další operace,“ řekla mluvčí zařízení Veronika Plachá. Druhé z dětí lékaři už dřív propustili, starosta Tišnova Jiří Dospíšil řekl, že zaopatření chlapce řešil tišnovský orgán sociálně-právní ochrany dětí se zdravotníky a že je o něj postaráno.

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově v pondělí po 19:00. Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník. „Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme,“ řekla už dříve mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

ČTK


Témata:

Nepřehlédněte