• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Myslela si, že trpí úzkostí. Ve skutečnosti měla mladá žena rakovinu

  5.6.2021
  Simona Knotková

  Leanne Molloy ze severoirského Castlewellanu se potýkala se zdravotními příznaky, které přisuzovala úzkosti. Skutečnost byla mnohem závažnější.

  Čtyřiatřicetileté ženě začaly zdravotní problémy loni v listopadu. Cítila, jak jí divně přeskakuje srdce, což zprvu přisuzovala své úzkosti. Přidaly se také komplikace s konzumováním potravy. Molloy měla často pocit, jako by se jí sousto zaseklo v krku. Vypěstovala si zvyk, kdy během jídla vstávala a hýbala se, aby tak potravě usnadnila snadněji klouzat do žaludku.

  Mrkev jako přírodní lék proti rakovině. Zařaďte ji do svého jídelníčku

  „Jednoduše řečeno jsem se svým příznakům přizpůsobila namísto toho, abych je řešila. Později se přidala bolest v lopatce. Začala jsem taky hubnout, což jsem ale přisuzovala tomu, že málo jím,“ vypráví Britka.

  Svůj stav nakonec zkonzultovala s praktickým lékařem, který ji poslal na další vyšetření. Jeho verdikt byl zdrcující – rakovina jícnu. Molloy čekalo kolo chemoterapií a chirurgických zákroků. Do toho byla ve světě pandemie, ale jak žena dnes uznává, ta jí nakonec pomohla. Díky sociální izolaci se nemusela bát infekčních nemocí a vyhnula se otázkám na svůj stav od lidí, které by jinak potkávala.

  Dnes ještě nemá úplně vyhráno, ale věří, že je z nejhoršího už venku. Jako lékárnice apeluje na své kolegy, aby si všímali možných varovných signálů u svých zákazníků.

  „Všichni vidíme, jak k nám pravidelně chodí lidé a kupují si léky na reflux a pálení žáhy. Možná by nebylo špatné, kdybychom se jako lékárníci ujišťovali, že tito lidé znají svou diagnózu od praktického lékaře a nekupují si tyto přípravky jenom v rámci samoléčby. Rakovina je strašidelné slovo, ale pokud je zachycena včas, máme už dnes spoustu léčebných postupů. Existuje světlo na konci tunelu, ale všechno je jenom o čase a o tom, jak dobře známe své tělo. Jsem vděčná, že jsem dostala druhou šanci. Byla to pekelná horská dráha, ale měla jsem víc dobrých dnů než těch špatných,“ uzavírá.

  Zdroj: BelfastLive  Nepřehlédněte