• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Mrkev jako přírodní lék proti rakovině. Zařaďte ji do svého jídelníčku

  30.10.2018
  Michaela Procházková

  Mrkev je zdravá zelenina plná blahodárných účinků. Právem patří mezi nejpoužívanější zeleninu na světě. Kromě zdravotních účinků, má její konzumace i silný vliv na krásu. Je mnoho důvodů, proč bychom se jí neměli vyhýbat a zařadit ji do svého jídelníčku.

  Přírodní lékárnička

  Mrkev je velmi bohatá na vitaminy skupiny A, B, C, D, E, K. Minerály jako hořčík, měď, vápník, draslík, železo a samozřejmě vlákninu. V lidovém léčitelství se jedná o hojně využívanou surovinu. Obsahuje mnoho antioxidantů, které ničí viry v těle a podporuje imunitní systém. Vitamin C nás chrání před bakteriemi, které se právě v tomto počasí hojně vyskytují. Díky jeho složení se jedná kolikrát o lepší a levnější variantu než mnoho jiných doplňků. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, posiluje činnost srdce a chrání srdce před rizikem infarktu. Díky vysokému zdroji vlákniny podporuje trávicí systém a pozitivně působí proti zácpě.

  5 bylinek, které nesmí chybět v žádné kuchyni. Používáte je?

  Protirakovinné účinky

  Nedílná složka mrkve beta-karoten, dokáže bránit vzniku rakoviny a je to účinná prevence. Lidé, kteří denně jedí mrkev, podstatně snižují riziko vzniku rakoviny. Zároveň je záchranou pro bývalé kuřáky. Je dokázáno, že kuřáci, kteří měli v těle dostatek beta-karotenu, měli nižší riziko vzniku rakoviny plic.

  Čokoláda prospívá zdraví. Co takhle vyzkoušet neodolatelné čokoládové fondanty?

  Šťava z mrkve

  Odšťavnit si mrkev je nejlepší způsob, jak dostat všechny její zdravé látky. Je důležitá hlavně pro lidi, kteří onemocněli rakovinou. Tak do sebe dostanou všechny důležité a prospěšné látky. Zároveň bojuje proti překyselení organismu, choroby sliznice a pokožky či bolesti hlavy.

  Pravé české buchty večeřel už prezident Masaryk. Upečte si je také

  Hojí rány a jizvy

  Mrkev dokáže podpořit hojení ran a jizev. Navíc pomáhá odstranit pigmentové skvrny. Její šťáva se může dát jako první pomoc do drobné rány. Má dezinfekční a proti infekční účinky.

  Trpíte na časté bolesti břicha, průjmy a větry? Viníkem může být lepek

  Pomocník při opalování

  Pití mrkvové šťávy může pomáhat i jako opalovací přípravek. Díky vysokému podílu beta-karotenu a vitaminu A, pomáhá při regeneraci pokožky a chrání před UV zářením. Aby toho nebylo málo, dokáže změnit barvu kůže k bronzové barvě.

  Máte nezdravé a suché vlasy bez lesku? Víme proč

  Zázrak pro vlasy

  Mrkev dokáže bojovat s vypadáváním vlasů. Poskytuje vlasům důležité vitaminy, které jim dodají sílu. Navíc stimuluje i jejich růst. Jelikož mrkev zlepšuje krevní oběh, zvýší se i v pokožce na hlavě a tím podpoří jejich růst.

  FOTO: Mrkev

  Mrkev - mrkev_9Mrkev - mrkev_2Mrkev - basket-carrots-close-up-37641Mrkev - mrkev, zeleninaMrkev - mrkev
  Další fotky
  Mrkev - agriculture-carrots-close-up-143133


  Nepřehlédněte