• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Pravé české buchty večeřel už prezident Masaryk. Upečte si je také

  29.10.2018
  Michaela Procházková

  Pravé kynuté české buchty si po právu udržely svou oblibu až dodnes. Už naše prababičky je dělávaly nejen na sváteční stůl. Dokonce samotný T. G. Masaryk měl rád klasická česká jídla včetně buchet, které byly jeho častou večeří. S naším receptem se už nikdy více nebudete bát kynutého těsta. Pochutnejte si na vlastních poctivých buchtách s povidly, mákem nebo tvarohem.

  Česká kuchyně vyniká svým uměním péct dezerty. Snad každý turista jede do České republiky za poznáním dobrého jídla a k němu pravé české buchty samozřejmě patří. Bohužel se mnoho lidí, bojí kynutého těsta, avšak pokud se dodrží určitá pravidla, není možnost těsto pokazit. Zkuste potěšit své blízké a napečte jim plný pekáč lahodných buchet jako od babičky.

  Čokoláda prospívá zdraví. Co takhle vyzkoušet neodolatelné čokoládové fondanty?

  Ingredience:

  Nejdříve si vyndáme vejce z lednice, aby měla pokojovou teplotu. Až dosáhne požadované teploty, můžeme začít. Rozpustíme máslo a necháme vychladnout. 40 ml mléko si ohřejeme tak, aby bylo vlažné. Nesmí být horké, jinak droždí nebude fungovat, tak jak by mělo. Do něj přidáme rozdrobené droždí, lžíci cukru a lžíci mouky. Promícháme vidličkou dohladka, přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě vzejít kvásek.

  Jednoduchý a rychlý crumble. Oblíbí si ho milovníci sladkého i slaného

  Poté si do velké mísy prosejeme mouku a přidáme cukr, špetku soli, vejce, zchladlé rozpuštěné máslo, zbytek mléka a hotový kvásek. Nejdříve si těsto zlehka promícháme vařečkou, dokud se směs nespojí a pak začneme hníst. Můžeme buď pomocí nástavce háku a nebo vařečkou či rukama. Strojem to trvá přibližně 8 minut, zatímco vařečkou či rukama tak 15 minut. Pro hnětení pomocí vařečky či rukama je důležité postupovat přesně. Je důležité těsto vařečkou jakoby podebírat směrem k sobě, aby se začaly tvořit bubliny. Správné hnětení je nejdůležitější pro výsledné buchty. Rovnoměrně rozloží kvasnice po celém těstě a buchty budou krásně kynout. Nechte kynout hodinu na teplém místě pod čistou utěrkou.

  Mlsání zdravě. Vyzkoušejte originální nepečené dezerty

  Do vymazaného pekáče začneme tvarovat buchty. Těsto si rozdělíme na kousky, tak aby jeden vážil přibližně 60 gramů. Kousek těsta zpracujte do kuličky, kterou na vále vytvarujte do placky. Do ní vložte svou náplň a pořádně zabalte. Buchty vkládejte těsně vedle sebe a nakonec nechte kynout ještě dalších 10 minut v pekáči. Následně pečte na 180 stupňů po dobu cca 20 minut, dokud buchty nebudou mít zlatavou barvu.

  FOTO: Buchty

  Buchty - buchty3Buchty - buchty6Buchty - buchty7Buchty - buchtyBuchty - bread-2559313_1920
  Další fotky
  Buchty - dough-2073691_1920


  Nepřehlédněte