Na bezpečnost kolem fotbalového utkání s Polskem dohlédnou v Praze stovky policistů

23.3.2023
Doris Drienová

Několik stovek policistů se zapojí do bezpečnostních opatření kolem pátečního utkání kvalifikace mistrovství Evropy mezi Českem a Polskem v pražské Fortuna Areně v Edenu. Na webu pražské policie to uvedla její mluvčí Violeta Siřišťová. Stadion bude otevřený od 18:45, zápas začne ve 20:45, vstupenky jsou vyprodané. Policie návštěvníky vybízí, aby k dopravě na stadion využili městskou hromadnou dopravu, neboť parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené.

„Pořadatelé budou všechny příznivce fotbalu u vstupu do areálu kontrolovat, proto je třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem. Policisté budou v průběhu dne monitorovat pohyb hostujících fanoušků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu,“ uvedla mluvčí.

Na bezpečnostních opatřeních se budou podílet policisté z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a také policisté se psy a na koních. Dohlédnou nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony,“ upozornila mluvčí.

Úvodní zápas českých fotbalistů v kvalifikaci mistrovství Evropy je vyprodaný. Dalšími soupeři českého celku v kvalifikační skupině budou Albánie, Faerské ostrovy a Moldavsko, kde svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého odehrají 27. března druhý zápas. Na šampionátu, který bude v příštím roce hostit Německo, postoupí první dva týmy z každé skupiny.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte