Na jihu Čech bude fungovat nový systém varování před extrémními projevy počasí

10.9.2021
Jiří Bydžovský

„Chci, aby jižní Čechy byly nejlépe chráněným krajem. Vzhledem k tomu, jak přibývá extrémních klimatických události v celé Evropě, ale i v ČR, rozhodli jsme se v našem kraji spustit pilotní projekt na včasné a lokálně co nejpřesnější varování obyvatel před takovými událostmi,“ uvedl hejtman Martin Kuba (ODS). Kraj podle něj proto spustí roční pilotní projekt. Má zabránit velkému množství škod a šetřit významné částky na škodných událostech.

„Chceme, aby u nás docházelo k co nejpřesnějšímu varování podle souřadnic v těch lokalitách kraje, kde opravdu nebezpečí hrozí. Přesnost a včasnost je pro nás nejdůležitější. Nechci, aby občané našeho kraje dostávali zbytečná obecná varování, ale mohli se opravdu připravit ve chvíli, kdy nebezpečí hrozí přímo tam, kde žijí,“ vysvětlil hejtman a dodal, že v prvním období budou informace dostávat starostové a zástupci obcí, aby mohli zajistit včasné informování všech obyvatel.

Pokud se projekt osvědčí,  chce kraj zajistit mobilní aplikaci, do které se budou moci přihlásit všichni, kteří budou chtít.

Zdroj: vzNepřehlédněte