Na Litoměřicku řádil sprejer, tentokrát zničil vlak

1.10.2022
Jaroslav Svoboda

Neznámý sprejer se ve čtvrtek v noci doslova vyřádil na stojící vlakové soupravě ve Štětí na Litoměřicku. V tomto severočeském městě se však nejedná o ojedinělou událost a policisté proto žádají veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém vandalovi.

Policisty ve Štětí opakovaně zaměstnávají neznámí sprejeři. Většinou svou tvorbu umísťují na vlaky, ale výjimkou nejsou ani fasády budov a další objekty. „Tento druh trestné činnosti se ve Štětí rozšířil a u většiny případů je zatím pachatel neznámý. Policisté se proto obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Tentokrát neznámý sprejer  využil nočních hodin a vybral si odstavenou vlakovou soupravu na štětském nádraží.

„Posprejoval jeden osobní vagon různobarevnými nápisy, kdy tyto nápisy začínají od spodní hrany osobního vagonu až k oknům. Způsobená škoda a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Beroun vyplatil další peníze za pomoc při dopadení sprejerů

„Na sprejerství trestní zákon pamatuje v § 228  – poškození cizí věci, kde je uvedeno, že kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok. V případě, že můžete k výše uvedenému případu poskytnout jakékoliv informace, obraťte se na nebližší služebnu policie, případně volejte linku 158,“ žádají policisté.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte