• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Na lyže a na snowboard. Nejoblíbenější sjezdovky jsou ve francouzských Alpách

  2.12.2018
  Redakce

  Vítá vás francouzská část Alp zvaná Grandes Rousses, jedna z největších a nejoblíbenějších lyžařských oblastí v Evropě. Grandes Rousses tvoří 5 resortů Alpe d´Huez, Auris en Oisans, Oz, Vaujany a Villards Reculas a 2 vesničky Le Freney d´Oisans a La Garde. Dosahuje výšky až 3 330 metrů nad mořem a je rájem pro milovníky lyžování, snowboardingu i běžeckých stop.

  Středisko leží cca 60 km východním směrem od Grenoblu. Vysoká nadmořská výška a geografická poloha zaručují výjimečné klimatické podmínky. Masivu Grandes Rousses se také říká Sluneční ostrov. Se svými 300 slunečnými dny v roce je oblíbeným místem lyžařů, milovníků přírody a čerstvého vzduchu. Pro ty, co hledají adrenalin nebo naopak se chtějí procházet a užívat si scenérie. Nejvyšší bod lyžařského areálu je Pic Blanc a nachází se v nadmořské výšce 3 330 metrů. Nabízí úchvatné panoramatické výhledy na pohoří Ecrins a celé Alpy.

  Chcete si zalyžovat? La Norma je útulné lyžařské středisko v Savojských Alpách

  Lyžařská oblast Alpe d´Huez se může pochlubit 250 kilometry sjezdovek pro lyžaře všech kategorií. Velké množství modrých a zelených sjezdovek s krásnými a širokými sjezdy pro začátečníky, ve střední partii zase velký počet červených pro sportovní lyžaře a výš ve směru k ledovci potom najdete sjezdy pro pravé profesionály. Z vrcholu Pic Blanc vede nejdelší černá sjezdovka Evropy – legendární La Sarenne – v délce 16 kilometrů a s převýšením 1 800 m. Zajímavostí je také černá sjezdovka La Tunnel, která je částečně vyhloubená ve skále. Nechybí snowpark a zóna pro boardercross.

  Václavák jako sjezdovka? Před 131 lety se v Česku úplně poprvé lyžovalo v centru Prahy

  V celém areálu jsou menší horské chaty nebo bufety, kde se obvykle podávají místní speciality. Tady načerpáte energii do dalších sjezdů, pokocháte se výhledem a můžete nachytat i bronz. Přímo v resortu je pak veškeré nákupní i sportovní zázemí, včetně podniků pro večerní zábavu.

  Pokud máte rádi čistou horskou přírodu je pro vás Alpe d’Huez to pravé místo. Betatour.cz

  foto zdroj: Laurent SALINO/Alpe d´Huez Tourisme

  foto zdroj: Beta tour  Nepřehlédněte