Na pořadu dne je on-line výuka

Pražská Smíchovská střední průmyslová škola nabízí službu pro školy a učitele ve spolupráci se zřizovatelem Prahou a MŠMT. Ode dneška je k dispozici webová stránka UČÍME.DIGITÁLNĚ a také internetové RÁDIO ÁMOS.

„Naše IT oddělení vedené naším absolventem Ing. Janem Černohorským připravilo základní analýzu prostředků a metod digitálního vzdělávání v České republice, kterou bude dále doplňovat a rozšiřovat. Také jednáme s poskytovateli služeb o informacích pro učitele, připravujeme ukázky vzorových hodin a také rozhovory s poskytovateli služeb i jejich uživateli. Rovněž je naše IT oddělení s našimi absolventy a studenti připraveno některým školám pomoci jimi vybraný systém pro on-line výuku u nich nainstalovat,“ říká ředitel Smíchovské střední průmyslové školy Radko Sáblík.

„S ohledem na krizovou situaci se objevilo mnoho rychlých a na první pohled bezplatných řešení. Doporučujeme však školám, aby dostatečně zvážily výběr jedné či více technologií pro online výuku a ideálně se zaměřily na již školou používané technologie, jejichž plnou funkcionalitu školy ne vždy využívají. Jde především o dobu po skončení krize, aby pak školy nestály před problémem, jak danou službu zaplatit či jak a kam přesunout data, která během krize ve vybrané službě vznikla,“ upozorňuje vedoucí IT oddělení Smíchovské SPŠ Jan Černohorský a dodává: „Pro Smíchovskou SPŠ nasadilo IT oddělení volně dostupný a jednoduchý systém videokonferencí nevyžadující žádné platby, registraci ani instalaci specifických aplikací, klientů, na straně uživatele. Systém podporuje pouze přenos videa, zvuku, chat a sdílení obrazovky. Počet účastníků konference není omezen. Ve spojení s již používaným systém Bakaláři nám tento konferenční systém doplnil chybějící místo v komunikaci mezi studenty a učiteli a umožňuje nám reagovat na současnou krizovou situaci, a to bez většího zatížení IT odborníků nebo koncových uživatelů. Tento systém již škola otestovala a nabídla k používání dalším školám. Systém byl zároveň použit pro řízení krizového štábu jedné městské části Prahy, která si následně vyžádal jeho nasazení v infrastruktuře úřadu městské části.“

Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa byl na hranicích zabaven

Systém je dostupný online na adrese https://jitsi.ssps.cz na serverech Smíchovské SPŠ. Pro jeho provoz potřebuje uživatel pouze internetový prohlížeč Google Chrome/Chromium nebo Mozilla Firefox. Pro přenos zvuku a videa je samozřejmě zapotřebí mikrofon a webové kamery, přičemž notebooky většinou obě tyto komponenty mají z výroby.

„Nabízíme ostatním školám vyzkoušení či používání tohoto systému zcela zdarma,“ pokračuje ředitel školy a dodává: „V případě, že by škola chtěla systém zprovoznit ve své infrastruktuře, což není úplně běžný proces a systém vyžaduje určité technické parametry serveru a datových linek, je možné si jej nasadit dle dokumentace na oficiálních stránkách projektu (https://jitsi.org/downloads). V případě nutnosti je možné kontaktovat IT oddělení Smíchovské SPŠ na adrese [email protected] pro případnou konzultaci.“

Dnes, 08:12
První biograf na světě byl doslova tahákem na zvědavce, 28. prosince 1895 došlo dokonce k...
Dnes, 08:11
Trest smrti oběšením byl od středověku obvyklým trest za krádeže. Díky tomu, že krádeže byly...
Včera, 00:28
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 00:28
Velkou tragédií málem skončil seskok padákem třicetiletého Lotyšana. V kritický moment se mu zamotala lana...
Včera, 16:22
Případ připomínající legendární vraždu Otýlie Vranské z 1. republiky otřásl na přelomu tisíciletí doslova celou...
Včera, 14:21
Prázdninoví návštěvníci Prahy se mohli stát v ulicích metropole svědky natáčení nejdražšího filmu Netflixu The...
Včera, 08:11
Začaly letní olympijské hry v japonském Tokiu. Bohužel, hned začátek byl nejen pro českou výpravu...
23.7.2021
Brazilec se rozhodl, že bude vypadat jako skřet. S úpravami těla dosud neskončil.
23.7.2021
Sýrový toast na steroidech - tak popisuje svůj výtvor šéfkuchař Joe Calderone z newyorského podniku...
23.7.2021
Vystudoval technické učiliště, obor konstrukce mostů, byl vězněn na Sibiři, trpěl epilepsií a propadl vášnivému...
22.7.2021
Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil minulý čtvrtek do pankrácké věznice. Jeho nástupu do výkonu trestu...
Reklama