Na tržnici v Hatích probíhá zátah

26.5.2022
Redakce

Více než 30 pracovníků České obchodní inspekce (ČOI) dnes odpoledne kontroluje zboží v tržnici v Hatích na Znojemsku. Zabavené padělky budou v hodnotě originálů za desítky milionů korun. Na místě jsou i policisté, hasiči či Český telekomunikační úřad. Kontrola začala kolem 13:00, podle ředitele potrvá do večerních hodin. Inspektoři ČOI do tržnice v Hatích vyráží opakovaně, i v minulosti inspektoři zabavili padělky za desítky milionů.

„Zabaveného zboží už nyní bude řádově v hodnotě originálů za desítky milionů korun,“ uvedl ředitel ČOI Inspektorátu pro Jihomoravský a Zlínský kraj Karel Havlíček. Klasicky jde především o oděvy, galanterii či boty.

„Máme tady přes 30 inspektorů, a to i z Prahy, Hradce Králové a Ostravy, pomáhá nám i 40 policistů, ať už uniformovaných či v civilu. Jsou zde i hasiči a Český telekomunikační úřad,“ uvedl Havlíček. Telekomunikační úřad se podle něj zaměřuje především na hračky, které nedodržují frekvenční pásmo. Jde o výrobky, které nejsou schválené pro provoz na evropském trhu. Hasiči se zaměřují na běžné bezpečnostní kontroly.

Inspektorům asistují policisté. „Staráme se o zajištění veřejného pořádku a bezpečnost zasahujících inspektorů. Na místě jsou pořádkoví policisté i specialisté na hospodářskou kriminalitu,“ uvedli policisté na Twitteru.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte