• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Nad Točnou byla vysázena třešňová alej, pomáhali i klienti Drop In

    Šestnáct třešní bylo nedávno vysázeno kolem polní cesty nad Točnou u Čihadla. Doplnily tak pět alejí, které Praha 12 v oblasti již vysázela.

    Stromky městské části zprostředkoval spolek Sázíme stromy, za který vše zorganizovaly Daniela a Lucie Příborské, uhradila je společnost Johnson&Johnson a odborně je ošetřili zaměstnanci místního odboru životního prostředí. Část stromků zasadili v rámci rodinného sázení točenští občané a část klienti Drop In o.p.s. Pomohli i místostarostka Eva Tylová, radní Jiří Brůžek a zastupitel Ivan Štěpka, s odborným zasazením pomáhal učitel základní školy Beránek Ivan Štěpka.

    Duby, lípy, habry, javory, modříny, borovice i třešně. V Kunraticích roste nový les

    Navrácení pracovních návyků

    Klienti Drop In se sázení zúčastnili v rámci projektu, realizovaného ve spolupráci s Odborem životního prostředí Prahy 12, kdy se věnují kupříkladu úklidovým pracím, proto sázení třešní pro ně bylo oživením. „Jednalo se o celkem sedm lidí, z nichž někteří pravidelně docházejí na výdeje substituční látky, další jsou v nepříznivé finanční situaci nebo bez domova, někteří řeší problémy s alkoholem a jinými návykovými látkami. Tento projekt má sloužit především tomu, aby se klienti opět naučili pracovním návykům,“ uvedla koordinátorka Drop In Marie Bednářová.

    Nebezpečné stromy v Hradešínské ulici zmizí. Nahradí je nové třešně

    Zmírnění vlivu klimatické změny

    Podle slov místostarostky Evy Tylové vysázením třešňové aleje městská část pokračuje v realizaci opatření na zemědělské půdě na zmírnění vlivu klimatické změny. „Že to půda potřebuje, vidíme i z toho, že je tak tvrdá, že jsme museli na vykopání děr použít krumpáče. Snažíme se nezalévat pitnou vodou, proto jsme využili vodu z místní studně,“ uvedla.



    Nepřehlédněte