Nápady, které osvěží tělo i ducha. Podej mi pivo je jedním z nich

Nápady bývají různé. Vyrazit s trabantem na cestu kolem světa. Třeba. I když letos to zřejmě nebude možné. Člověk míní, příroda mění. Dělat věci nečekané, zajímavé a nezvyklé, však lze i doma. Tím nemyslím v bytě, ale na tom flíčku země uprostřed Evropy. Naše země je dost velká k realizaci nápadů, které osvěží tělo i ducha. A letos jich bude opravdu zapotřebí.

Máme ideální příležitost uskutečnit je a zároveň tím pomáhat i jiným lidem. Jen tak, pro dobrý pocit. Mít radost, že má jiný radost, nemusíme prožít jen na vánoce. Třeba kvůli těm v pohostinství. Hrady a zámky jsou otevřené a po náročném výšlapu, třeba na Svatý Kopeček u Olomouce, nezaškodí dobrý oběd a orosený půllitr. Není to nic divného, i mniši kdysi vařili pivo. No, a pokud to máte daleko domů, ani majitelé penzionů a hotýlků se neurazí, když u nich přenocujete. Uvítají vás s otevřenou náručí. Vraťme se ale nyní k tomu orosenému půllitru.

Břevnovský klášterní pivovar uvařil „cyklistické“ pivo se jménem mučedníka Adalberta. Víte, že je to nejstarší pivovar u nás?

V dubnu 2017, tedy v době, kdy byla ještě Evropa v pořádku, založil Filip Grusz na facebooku stránku, s názvem Podej mi pivo. Štamgasti, kteří neopouštějí svoji oblíbenou hospodu, jak je rok dlouhý, brzy ztratili zájem. Ještě tak nechat se do pivovaru dovézt, ale běhat tolik kilometrů, jen abych ochutnal jiné pivo?

Nebyl to okamžitý nápad ze dne na den. Objevil se v době, kdy měl autor stránky v nohách desítky kilometrů a návštěvu více jak sedmi desítek pivovarů, velkých i těch úplně maličkých. Vznik stránky Podej mi pivo, stál tedy již od počátku na pevných základech. Propojit pivo a běhání. Sport s konzumací toho nejlepšího iontového nápoje na světě. Ať si škarohlídi říkají, co chtějí.

FOTO: Podej mi pivo

Podej mi pivo - Podej mi pivoPodej mi pivo - pivo pipaPodej mi pivo - Varna pivoPodej mi pivo - půllitr pivoPodej mi pivo - Chmel
Další fotky
Podej mi pivo - sladovna

Pivovary moderní se střídají s pivovary staršími, které již mají svoji tradici vybudovanou zájmem svých spotřebitelů a kvalitou piva, které jinde na světě nenajdete. Pro ty méně informované, kteří si dělají názor na věc po první větě, bych rád řekl, že tento způsob propagace českého piva a pivovarů rozhodně není takový, jak je zřejmě napadlo. Žádných osm piv na místě se nekoná. Pivoběhy, pivní štafety. Pečlivá volba trasy, s pivovary na cestě. Sportovní dres s názvem, který nutil majitele pivovarů i sládky vyhovět přání žíznivého běžce. Debaty se sládky, které takový zájem o pivo rozhodně těší, ochutnávání piva, potom pozdrav a znovu na start. Organismus nezkolabuje, kalorie, živiny, minerály a vitamíny jsou v dokonale vyváženém poměru. Setkání nejen s tvůrcem portálu České pivo – české zlato, ale i s ostatními milovníky a znalci piva.

Filip Grusz nejen virtuálně, ale hlavně aktivní činností propaguje české pivo a sport. Dokazuje, že sportovat neznamená být odsouzen k doživotní abstinenci. Právě naopak, dostatek kyslíku při běhání dodává člověku tolik rozumu, aby věděl, že pivo se pije pro zdraví.

 

Dnes, 16:03
Což je vlastně až neuvěřitelné, když uvážíme množství, brutalitu a především zvláštní provedení trestných činů....
Dnes, 14:00
Pamatovat si filmové hlášky je oblíbeným sportem, či koníčkem mnoha lidí. Soutěží mezi sebou, zkoušejí...
Dnes, 11:30
28. června jsme si připomněli 106. výročí zavraždění následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Jeho...
Dnes, 10:03
Jednotný konsensus, kde se vlastně nachází geografický střed Evropy, neexistuje. Záleží na použitých metodách výpočtu...
Dnes, 09:03
Nanočástice jsou pouhým okem neviditelné, přesto zásadně proměňují svět kolem nás. Jejich využití se šíří...
Dnes, 08:11
Pevný střed těla je velmi důležitý. Můžeme se díky tomu dobře pohybovat, správně sedět, nepotřebujeme...
Včera, 18:35
Že zdraví člověka začíná a končí ve střech je známá věc, o které snad už...
Včera, 18:00
Do pražských a brněnských letních kin míří šestý ročník filmové přehlídky DAS SOMMERKINO. V průběhu...
Včera, 16:59
Lidé úvěry od stavební spořitelny využívají převážně na rekonstrukce nebo na pořízení nového bydlení. Jejich...
Včera, 16:19
Rostliny se rozmnožují dvojím způsobem. Při tzv. nepohlavním množení, jako je například pomocí cibulek, hlíz,...
Reklama