Naplánovat výlet nebo rezervovat hotel? Známe nejlepší aplikace do chytrého telefonu

15.9.2018
Redakce

Plánujete výlet po českých městech, nebo jen několikadenní puťák v přírodě? Stačí vědět, kam máte přibližně namířeno a chytrý telefon spolu s těmi správnými aplikacemi bude nedocenitelný pomocník.

Mapy.cz

Aplikace Mapy.cz vám umožní mapu České republiky stáhnout do telefonu, takže nebudete potřebovat internet. Z toho důvodu se skvěle hodí do přírody nebo do hor, zkrátka do míst, kde očekáváte horší signál. Cesty lze neplánovat a Mapy.cz vám ukáží také zajímavá místa v okolí.

Chcete si zalyžovat? La Norma je útulné lyžařské středisko v Savojských Alpách

Součást aplikace jsou také Moje mapy, kam si můžete uložit místa a trasy podle svých výletů a následně je sdílet s ostatními. Všechny cesty lze zaznamenat pomocí Stopaře. Dobrým pomocníkem se v aplikaci stane také možnost vyhledat si jízdní řády zastávek MHD nebo parkovací zóny. Samozřejmostí je navigace.

Aplikace je dostupná například pro mobilní telefony Honor s operačním systémem Android a Apple iPhony s iOS.

Trivago – hotelový vyhledávač

Trivago je aplikace, která vám pomůže najít nejlepší hotel. Stačí zadat lokalitu, vaše cenové možnosti a Trivago vybere relevantní hotely. Přes aplikaci si můžete vybraný hotel také zarezervovat. Databáze je poměrně rozsáhlá. Trivago nabízí hotely z 200 rezervačních stránek a shromažďuje informace o přibližně jednom milionu hotelů.

Aplikaci Trivago stáhnete na mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS.

Aplikace pro děti se zrakovými vadami jdou stáhnout do mobilu. Děti cvičí formou hry

TripAdvisor

V aplikaci TripAdvisor najdete především recenze hotelů, výletů, atrakcí a restaurací. K tomu jsou přidané také reálné fotografie, které vám napoví, jestli je dané místo dle vašich očekávání. Pomocí aplikace si také můžete rezervovat daný druh výletu či hotelu nebo porovnat ceny letenek. Pokud si zrovna nevíte rady, a chcete zodpovědět nějakou otázku, můžete se přihlásit na fórum, ve kterém vám ostatní uživatelé mohou pomoci.

Aplikace stáhnete například pro zařízení Honor nebo pro Apple iPhone.

Dopravní podnik spustí mobilní signál v části tunelu metra na trase C

Restu – gastronomický průvodce

Kde se na výletě dobře najíst? Napoví vám aplikace Restu, která vyhledá restaurace a další podniky v okolí. V aplikaci navíc najdete i hodnocení ostatních uživatelů, takže ihned víte, zda je pro vás vybraný podnik to pravé. V případě, že si nějakou restauraci či bar oblíbíte, můžete si ho uložit a nikdy tak už nebudete tápat, kdeže to měla ten výborný steak.

Aplikaci můžete stáhnout pro chytré telefony s OS Android nebo iOS.Nepřehlédněte