Návštěvníci památek získají volný vstup do středočeských muzeí

17.9.2018
Martin Solar

Do pilotního projektu bylo vybráno pět míst. Návštěvníci státního zámku Hořovice na Berounsku dostanou volnou vstupenku do Muzea Hořovicka, sídlícího nedaleko v takzvaném Starém zámku. Kdo se vydá na hrad Krakovec na Rakovnicku, získá zdarma lístek do Památníku Joachima Barranda ve Skryjích.

Po prohlídce souhradí Točník a Žebrák na Berounsku se lze zdarma podívat do Muzea Českého krasu v Žebráku a při návštěvě Sázavského kláštera dostanou lidé volnou vstupenku do Památníku Josefa Lady v Hrusicích. Posledním objektem zapojeným do projektu je státní zámek Březnice na Příbramsku, kde návštěvníci získají volný vstup do krajského Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Podmínkou je ve všech případech to, že si lidé vstupenky do státních hradů a zámků pořídí do 13 hodin.

„Dohodli jsme se na vzájemné propagaci našich objektů a myslíme si, že tuto formu, kdy návštěvníci mohou v jednom objektu získat zdarma vstupenku do druhého, lidé přivítají. Bylo vybráno pět párů objektů, které jsou blízko sebe a lidé mohou návštěvu bez problémů stihnout během jednoho dne,“ uvedl krajský radní pro kulturu Karel Horčička (ČSSD). Smlouva zatím platí do konce letošního roku. Poté se rozhodne, jak se ve spolupráci bude pokračovat a zda se tato praxe rozšíří i na další objekty.

Zdroj: čtk

Hra o trůny v Čechách. Českého krále Jiříka z Poděbrad chtěl nahradit vlastní zeťNepřehlédněte