Nechce se vám do fitka? Přinášíme typy, jak cvičit doma třeba i u televize

cvičení, klik, kondice

Jak se hodit rychle do kondice? Vykašlete se na fitka, alespoň z počátku a zkuste posilování s vlastní vahou. Je to účinné, procvičíte celé tělo, půjde rychle dolů váha naopak nahoru fyzička i kondička. Takže jak na to?

Vyhraďte si denně dvacet minut na posilování. Ideální je si ráno přivstat, pro koho by to bylo nesnesitelné, ten si zacvičí večer, nebo odpoledne, když bude koukat na svůj oblíbený seriál. Není to totiž nic, co byste nezvládli při koukání na televizi. Alespoň budete odpočívat aktivně.

Dřepy

Začněte dřepy. Dejte si jich pro začátek padesát, postupně budete přidávat, až se dostanete na stovku. Uvidíte, že to sfouknete opravdu za chvilku. Z dřepů volně přejděte do cviků zaměřených na břicho. Nejprve si dejte 20 sedů lehů. Někoho poproste, aby vám u toho držel nohy, ať se nezvedají, případně si je zapřete třeba pod pohovku, končit byste měli na padesátce.

Antidepresivní čočka jako zabiják nachlazení. Uzdraví a zahřeje

Poté si dejte sklapovačky. Sklapovačky jsou velmi účinné, zapojíte do nich celé tělo. Pro začátek jich asi nezvládnete více než deset, ale postupně přidávejte, až se dostanete na třicítku.

Po těchto třech cvicích hurá na kliky. Kdo nedá pánské, bude trénovat dámské. Protože jsou o mnoho lehčí než pánské, dejte si jich padesát. Až vám začnou jít přejděte na pánské, postačí jich třicet. Ale nebojte, to je běh na dlouhou trať, bude chvíli trvat, než to dokážete.

Kliky „naopak“

Poté přejděte na cvik, při kterém se zapřete rukama o gauč nebo postel, natáhnete nohy a uděláte takové „kliky naopak“. Je to výborné na posílení celého těla a na posílení povolených částí paží, což je velmi důležité. Opakujte alespoň dvacetkrát.

Jak pít konopný čaj pro získání široké palety blahodárných účinků na zdraví a pohodu těla

Prkno

Po tomto všem běžte do prkna. To je stav, kdy jste na natažených rukách a stojíte na špičkách nohou. Dejte si minutu. Zpočátku vám to pravděpodobně nepůjde a budete mít pokrčené ruce, nevadí, střídejte to, ale zkoušejte, až se časem opravdu dostanete do prkna!

Dělená strava: Dieta nebo životní styl?

A zlatý hřeb. Každý den běhejte. To sice nemůžete doma u televize, tedy pokud nevlastníte běžecký pás, ale 2x týdně budete alespoň na čerstvém vzduchu.

Vytyčte si pětikilometrovou trasu a tu každý den běhejte. Zprvu to bude trvat, nepůjde to, ale časem vše zvládnete. Zkuste si dát zpočátku indiánský běh. Tedy „sto kroků jdu, sto kroků běžím“. Uvidíte, že to časem zvládnete jako nic a trasu budete chtít prodlužovat.

 

Zakladatelky Fandi mámám – Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná
Včera, 17:58
Že je v lidech hodně dobrého dokládají příběhy samoživitelek, kterým se už čtyři roky snaží...
Včera, 16:00
Jistě si všichni vzpomínají na celosvětovou událost, kdy v brzkých ranních hodinách, několik minut po...
Včera, 14:13
Generál je na rozpacích. Původně chtěl s tím otravným kapitánem zdravotní služby vyrazit dveře, ale...
Včera, 12:02
Byl zvláštní, docela samostatný a svérázný umělecký zjev, veliký nadáním i vůlí, kterou hravě překonával...
Včera, 10:31
Češi v létě zchladí jazýčky nejraději vanilkovou zmrzlinou nebo ovocným sorbetem, labužníci dávají přednost netradičním...
Včera, 09:44
Nezvyklý, náročný, přelomový. Napadá vás ještě další výraz, který by charakterizoval letošní, před pár týdny...
Včera, 08:11
Jméno Čeňka Paclta je dnes prakticky neznámé, i přesto, že byl prvním českým cestovatelem, který...
6.8.2020
Podle všeho jí byl příslušník německého šlechtického rodu Welfů zvaný Heinrich der Löwe čili Jindřich...
6.8.2020
Pláň mírně stoupá až ke vzdálenému obzoru. Nízká tráva různých odstínů zelené barvy a zkroucené...
6.8.2020
Chcete udělat dobrý skutek a vytvořit domov pejskovi z útulku? Určitě máte dobré úmysly. Adopci...
Reklama