Nejen víno, ale i tanec. Takové má být letošní vinobraní na Grébovce

19.9.2019
Martin Solar

Vinobraní na Grébovce je především o dobrém víně a jídle. Při letošním ročníku si budou návštěvníci moci vybírat z nabídky 76 stánků, z nichž 30 bude prodávat burčák a tichá vína. Představí se jak tradiční česká a moravská vinařství, tak i ta menší nebo rodinná. Česká vína budou k dostání v umělé jeskyni grotta, kde vyroste vinařské městečko. Burčáku bude připraveno 30tisíc litrů, a to zejména z moravských vinic. Návštěvníci však budou moci ochutnat i burčák přímo z vinice v Grébovce. Toho bude k dispozici 1400 litrů. „Kdybychom zpracovali všechno víno na burčák, neměli bychom zbytek roku co pít,“ uvedla správkyně vinice Iveta Bulánková.

Gastronomické speciality italské, španělské, francouzské i japonské kuchyně bude nabízet 9 stánků, dalších 14 bude předvádět nebo prodávat lidovou řemeslnou tvorbu. Pro děti bude v dolní části parku připraven speciální program včetně tvůrčích dílen a malování na obličej.

FOTO: Grébovka 2019

Grébovka 2019 - Park Grébovka 9,19Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_06Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_08Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_04Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_11
Další fotky
Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_07

Kromě několika koncertů zdarma jsou pro návštěvníky připravena i různá taneční vystoupení, která budou probíhat po oba dny na hlavním i vedlejších pódiích a také mimo ně. Národní dům na Vinohradech předvede módní přehlídku tanečního oblečení a dům dětí a mládeže ukázku irských a latinsko-amerických tanců. Vinobraní zakončí koncert skupiny Support Lesbiens.

„Motto letošního vinobraní zní Roztančená dvojka. Letošní novinkou bude pokus o zdolání českého rekordu v počtu tanečníků na jednom místě.  Jestli se po dobu jedné minuty na ploše s vyobrazenou dvojkou zapojí do tance víc než 232 návštěvníků Grébovky, pokoříme zápis v České knize rekordů a letošní vinobraní tak vstoupí do historie,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Opozice: Primátor se při jednání o vládní čtvrti chová arogantněNepřehlédněte