• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nešvarem sociálních sítí je mikronevěra. Dopouští se jí i váš partner?

  2.2.2019
  Šárka Turčeková

  Možná jste dřív znali nevěru fyzickou a emocionální. Lidé ze staré školy znají akorát takovou, kdy váš partner stráví noc s jinou nebo s jiným. Nová doba zná ale další pojem. Takzvaná mikronevěra vzniká nejčastěji na sociálních sítích.

  Možná vám není partner věrný, i když se zdá být všechno v naprostém pořádku. Už to totiž dávno není o tom, že stráví vášnivou noc s jiným, kdy se tak trochu „zapomene“. Odborníci přišli s termínem mikronevěra, což souvisí s nadužíváním chytrým telefonů a s používáním sociálních sítí.

  Může se zdát, že o nic nejde. Vždyť sledovat aktivitu vašeho partnera na Facebooku nebo Instagramu se snad zdá jako přehnané. Když občas něco okomentuje nebo lajkne, ještě se to za nic divného nepovažuje. Ale problém nastane ve chvíli, kdy je už těch komentářů, lajků nebo srdíček moc. A samozřejmě, pokud jsou věnovány jedné osobě. Z toho totiž vyplývá, že se mu daná osoba minimálně líbí.

  Láká vás nevěra? Tipy, jak tomu předejít a ještě si luxusně užít

  V realitě takový partner nevěrný není. Ale když komentuje, lajkuje fotky nějaké krásky (nebo v případě ženy, muže) na Instagramu od rána do večera, už je něco špatně. A právě pro toto chování se vžil termín mikronevěra. S potenciálními partnery si pak viník obvykle píše dlouho do noci, mohou za tím být i dvojsmyslné vtípky, flirt, nebo výměna fotek.

  Kdy je to už problém?

  Problém nastává ve chvíli, kdy jasně vidíte, že vám druhý něco tají. Schovává před vámi mobil, jako by tušil, že udělal něco, co nemá. Jestli ale lajkuje fotky kamarádkám a normálně vám o tom řekne, můžete být v klidu. Totéž by se dalo říct v případě, kdy lajkuje fotky žena. Jestli partnerka nic netají, tak nejsou důvody k obavám. To ale určitě neznamená, že byste si měli lézt vzájemně do telefonu.

  5 jazyků lásky zachrání každý vztah. Které známe a proč je důležité se je naučit?

     Nepřehlédněte