Nový výstřelek plastické chirurgie! Lidé si nechávají operativně měnit hlas

27.5.2022
Simona Knotková

Nejste spokojení se svým hlasem? I ten se díky vymoženostem moderní medicíny dá změnit! Jedním z nejznámějších doktorů, který tuto proceduru provádí, je Kursat Yelken.

„Hlas je nedílnou součástí osobní image člověka. Pokud s ním nejste spokojeni, může to ovlivnit váš profesionální i soukromý život, stejně jako vaše sebevědomí,“ říká Kursat Yelken, turecký chirurg, který operaci provádí už více než 15 let.

Hlas je úžasný nástroj, díky kterému můžeme poznat sami sebe

Pod jeho rukama ročně projde okolo stovky až sto padesáti zájemců. Asi nepřekvapí, že v době, kdy je společnost posedlá různými úpravami zevnějšku, se tento počet zvyšuje.

„V poslední době je to stále populárnější, protože stále víc lidí zjišťuje, že je skutečně možné upravit výšku hlasu. I když se o tento zákrok zajímají spíše muži, neomezuje se to jenom na ně. Chodí za mnou i pacientky, které mají vysoký nebo dětský hlas a přejí si to změnit. Tato procedura pomáhá také transgender jedincům, kteří chtějí, aby hlas odpovídal jejich pohlaví,“ vypráví Yelken.

Na hlasivky pomůže banán, píše ve své knize zpěvák Hynek Tomm

Během zákroku operovanému nařízne spodní část krku a následně vytvoří „ostrůvek“ na štítné chrupavce. Díky tomu se chrupavka stáhne dozadu a způsobí, že hlas je hlubší. Jeho přesnou podobu si mohou zvolit sami pacienti, kteří jsou během zákroku v lokální anestezii. Trvá pak asi osm měsíců, než se hlasivky kompletně „usadí“.

Šli byste do toho?

Zdroj: LADbible


Témata:

Nepřehlédněte