Objednal si bagr přes internet. Přišel o 130 tisíc

11.5.2022
Jiří Bydžovský

S internetovým podvodem se pravděpodobně setkal devětatřicetiletý muž z Táborska. Na internetu si vyhlédl pracovní stroj, který zaplatil předem. Přišel o více než 130 tisíc korun. Prodávání a nakupování zboží prostřednictvím inzertních a aukčních webů se mezi internetovými uživateli těší velké oblibě. Při nákupu na internetu však bohužel nikdy není jistota, že obdržíte věc, kterou jste si vyhlédli. Proto je naprosto nezbytné zjistit si co nejvíce informací o prodejci a pokud to podmínky dovolují zaplatit až při převzetí zboží.

„Táborští policisté přijali oznámení, že si poškozený na jednom z internetových portálů nalezl inzerát, ve kterém byl nabízen k prodeji bagr JCB 1CX za cenu, která pro něj byla akceptovatelná. Vzhledem k tomu, že měl o zmíněný stroj zájem, spojil se s prodejcem a dohodli se na podmínkách prodeje,“řekla policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Začátkem dubna letošního roku zaplatil muž převodem ze svého účtu požadovanou finanční částku a očekával doručení zásilky. Do současné doby však žádný bagr ani peníze zpět neobdržel a prodejce s ním přestal komunikovat. „Oznamovatel vyčíslil svoji škodu na částku převyšující 130 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Zdroj:vz/pčrNepřehlédněte