• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Olympijský festival v Mostě přinese do kraje olympiádu

  14.4.2024
  Redakce

  Slunce venku nabírá na síle a kvetoucí keře a stromy nenechávají nikoho na pochybách, že opravdu začalo jaro. O tom, co pro nás na jaře chystá Ústecký kraj, si povídáme s hejtmanem Janem Schillerem.

  Už jste v Ústeckém kraji zahájili stavební sezónu?

  Snažíme se, aby investiční akce probíhaly nepřerušeně celý rok, vždyť i v zimě se dá pracovat třeba v interiérech. Ale je pravda, že s jarem jsou stavební stroje víc vidět a lidé si nejvíc všimnou oprav a prací na silnicích. V nejbližších dnech se tak rozjedou opravy výtluků po zimě, které na našich silnicích dělá Správa a údržba silnic. Z těch opravdu velkých akcí za stovky milionů nemůžu vynechat rekonstrukci Benešova mostu v Ústí nad Labem. Letos vedle něj vyroste lávka pro chodce, na kterou se musí přeložit asi 30 inženýrských sítí, které jsou dnes navěšené na most. Lávka bude bohužel kvůli špatnému rozhodnutí předchozího vedení kraje jen dočasná a teď už to nejde z časových a technických důvodů měnit. Na podzim se pak celý most pro dopravu uzavře a začne ta dlouho očekávaná rekonstrukce. Pro řidiče v Ústí to bude bohužel nepříjemné, ale oprava je pro bezpečnost lidí nezbytná.

  Jaro je také neodmyslitelně spojené se začátkem turistické sezóny. Co nám letos nabízí Ústecký kraj?

  Ti největší nadšenci už si možná stihli všimnout, že od konce března jezdí všechny turistické linky. Svézt se tak můžete motoráčkem, autobusem i lodí. Nechte auto doma a kochejte se naším krajem všemi smysly. Třeba České Švýcarsko po požáru v roce 2022 pořád čeká na návrat návštěvníků, takže teď na jaře si tam můžete užít krásnou přírodu a dobré služby bez davů a v naprosto unikátní podobě. Anebo navštivte Žatecko, které je nově zapsané na seznamu UNESCO jako jedinečná kulturní krajina historicky spjatá s pěstováním chmele a vařením piva.

  Co bude letos vrcholem návštěvnické sezóny?

  Milovníci sportu jistě vědí, že letos proběhnou Olympijské hry v Paříži. A právě Ústecký kraj, konkrétně jezero Most, se stane hostitelem největší doprovodné akce – Olympijského festivalu. Na jezeře vyroste areál se spoustou zábavy pro každého. Budete si tu moct vyzkoušet nejrůznější sporty, zahrát si a zasoutěžit, potkat se s našimi úspěšnými olympioniky, sledovat přenosy, zahrají tu známé kapely. Doporučuji návštěvu všem rodinám s dětmi, které si tu budou moct vyzkoušet širokou nabídku sportovních aktivit, nasát olympijský duch a třeba i něco vyhrát. Byla by škoda tuto jedinečnou akci v našem kraji minout.

  A jak tráví jaro hejtman, když nemusí být v práci?

  O mně je známé, že mám rád nářadí a vyrábění v dílně. S teplým a slunečným počasím se asi přesunu na zahrádku a budu si užívat kutilství tam.

  https://www.kr-ustecky.cz/


  Témata:

  Nepřehlédněte