• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Otřesné skladování mořských živočichů. Ty byste na stůl nechtěli

    13.7.2020

    Přes 400 kilogramů živých i mrtvých mořských živočichů určených k jídlu našli ve večerce v Hrobčicích na Teplicku inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce společně s kolegy ze Státní veterinární správy. Maso bylo skladované ve zcela neadekvátních podmínkách, provozovatel prodejny navíc nebyl schválený a registrovaný k přepravě živočišných produktů, uvedli mluvčí inspekce Pavel Kopřiva a veterinářů Petr Majer.

    Veškeré maso a živočichové museli být zlikvidováni na náklady provozovatele v asanačním podniku. Provozovatele z Bíliny čeká pokuta ve správním řízení.

    Živočichy skladoval na dvoře prodejny a v přilehlém skladu. Šlo o různé ryby, chobotnice, sépie, kraby, ústřice a další živočichy. „Byli volně loženi v přepravkách, igelitových pytlích, polystyrenových a dřevěných boxech. Zboží bylo zcela nechráněné před vlivy okolního prostředí, a podmínky skladování tak neumožnily zajistit bezpečnost skladovaných živočichů a potravin, zejména s ohledem na rizika kontaminace z vnějšího prostředí a rozvoje mikroorganismů,“ popsal Kopřiva. Byl také přerušen chladírenský řetězec, dodal Majer.

    V prodejně či ve skladu našli inspektoři dále několik druhů potravin s prošlým datem minimální trvanlivosti, které provozovatel nabízel mezi ostatními potravinami. „V části provozu se dělala také rekonstrukce a nedostatečné zabezpečení těchto prostor proti úniku prachu vedlo k jeho zvýšenému výskytu v prodejní části. K dalším porušením předpisů patří skladování předmětů nesouvisejících s prodejem potravin, znečištění podlahy a stěn dlouhodobými nečistotami, zanedbaná údržba mrazícího zařízení, hromadění starého pečiva a další,“ popsal Kopřiva podobu prodejny a skladu.

    vera/čtk

    Poslední zaručená výzva kotlíkových dotací. Lidé v Ústeckém kraji dál podávají žádosti



    Nepřehlédněte