Pánská zimní móda – které kabáty a bundy jsou největšími hity sezóny?

18.1.2022
Jiří Junek

Jediná jistota, kterou v životě máme, je změna. A ta jde ruku v ruce s nejnovějšími módními trendy. Každou zimu se tak můžete těšit na novou nálož pánských kabátů a teplých bund. Víte, jaké trendy jdou s letošním rokem ruku v ruce? A jaké z nich patří mezi klasiku, kterou můžete mít ve skříni roky? My ano!

Výběr a nákup kabátu není raketová věda. Dobrý zimní pánský kabát by měl být univerzální, snadno kombinovatelný, měl by vás zahřát v zimních mrazech a zároveň vás podržet i v případě lehčího deště či mrholení. Takový kabát, který vám sedne po všech stránkách, může váš outfit opravdu razantně vylepšit. Kvalitní kabát totiž definuje celý váš zimní look. Pojďme se zaměřit na módní střihy i materiály, se kterými (nejen) letos zabodujete.

Nedělejte z kabátů vědu

Abyste si vybrali dobře, zvažte nejdříve váš životní styl. Od toho se odvíjí, do jakého prostředí kabát nejčastěji budete nosit. Kvalitní péřový kabát, dvouřadový elegantní kabát z vlněné směsi anebo nepromokavý trenčkot vám mohou výrazně usnadnit život – pokud pro váš styl jsou to pravé ořechové.

Kabáty můžete nosit také v mírně nadměrných velikostech (tzv. over-size kabáty), což vám umožní větší variabilitu při vrstvení spodního oblečení. Myslete ale na to, že takové druhy kabátů se hodí kombinovat se slim oblečením, aby vypadaly dobře a nepřidávaly vám kila navíc.

Letošním hitem jsou barvy. Pokud si chcete pořídit bundu nebo kabát v jiné barvě než černé, hnědé nebo béžové, pak směle do toho. Myslete ale na to, že právě barevnost kabátů se může v trendech velmi proměňovat. Zemitější tóny jsou tak vždy sázkou na jistotu.

Jaké jsou základní druhy pánských kabátů?

  • Vlněný kabát – patří mezi základní druhy pánských kabátů. Trendem je nejen letos, ale tvoří už několik desetiletí stylový, nadčasový a univerzální kousek v mužském šatníku. Snadno jej můžete kombinovat i vrstvit.
  • Péřový kabát – ve vašem šatníku bude patřit mezi ty objemnější kousky. Na druhou stranu vám ale v máločem bude takové teplo, jako právě v kvalitním péřovém kabátu. Nebojte se jeho délky ani objemného střihu. Až vás dostihnou mínusové teploty, budete rádi, že ho máte.
  • Kabát z kašmírové směsi – patří mezi luxusnější verze vlněných kabátů, vyznačuje se dokonce i větší hřejivostí. Kašmír je velmi příjemný na dotek, je odolný a v čase se vám nevytahá.

Proč obléknout pánskou zimní bundu

Pánské zimní bundy jsou většinou laděné spíše do sportovního střihu a od toho se odvíjí i jejich funkce. Můžete v nich vyrazit na hory, na túru, na kratší procházku nebo třeba na lyže či na snowboard.

Jaké bundy by rozhodně neměly chybět ve vašem šatníku?

  • Nepromokavé bundy – základním pravidlem je, že pokud nebudete v suchu, pak vám těžko bude teplo. Mít alespoň jednu nepromokavou bundu je proto základ, se kterým byste měli počítat. Myslete ale na to, že nepromokavé bundy nemusí být tak dobře zateplené jako vlněné kabáty. Proto vrstvěte a nezapomeňte na teplou mikinu s kapucí nebo svetr.
  • Péřové bundy – jsou sice stejně jako péřové kabáty objemnější, ale za to vás zahřejí rychle a spolehlivě.
  • Zimní parky – jsou delší bundy, které můžete mít v pase lehce stažené. Využít je můžete třeba na snowboard nebo tam, kam se hodí ležérní styl.
  • Pánské prošívané bundy – zabodujete s nimi v přírodě i ve městě. Poskytují dostatečně tepelnou oporu a přitom jsou skladné a stylové. Kombinovat je můžete s plátěnými kalhotami i džínami.

 


Témata:

Nepřehlédněte