Pardubický kraj pomáhá potřebným. Rozváží roušky a respirátory

9.3.2021
Redakce

Hejtmanství dostalo od státu pro tyto cílové skupiny 15 tisíc respirátorů FFP2 a 7 900 zdravotnických roušek, uvedla Zuzana Nováková z kanceláře hejtmana. Další velké množství ochranných prostředků získala Potravinová banka.

Krajské pracovnice sociálně-právní ochrany dětí nyní rozvážejí respirátory a roušky všem pěstounům na přechodnou dobu a také do 14 organizací a deseti obcí s rozšířenou působností, které s pěstouny spolupracují. Odtud je získají všechny pěstounské rodiny.

Pro antigenní test nemusíte daleko. Kaufland je začal volně prodávat, přidají se i další řetězce

Potravinová banka Pardubického kraje v Chotovicích na Svitavsku získala od státu 600 tisíc roušek a 150 tisíc respirátorů. Mohou o ně pro své klienty požádat města, obce a pečující organizace. „Máme klíč na jejich rozdělování a je potřeba se s námi předem domluvit a pro pomůcky si k nám dojet. Rozhodně bychom ale potřebovali mnohem více respirátorů,“ uvedla ředitelka Oblastní charity Nové Hrady a předsedkyně potravinové banky Blanka Vopařilová.

Během pandemie covidu Potravinová banka Pardubického kraje zaznamenala i větší poptávku po trvanlivých potravinách a zásoby ve skladu se tenčí. Zájem se zvýšil zhruba o patnáct procent, nejvíce jsou žádané konzervy a trvanlivé potraviny, kterých je stále nedostatek. Nově potravinová banka dostává od obchodních řetězců i ovoce a zeleninu.

adp/ČTKNepřehlédněte