Personální společnosti přináší příklady dobré praxe, jak v době pandemie bezpečně do práce

Sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe, jak mohou firmy implementovat opatření ke zvládnutí pandemie covid-19, zaštiťuje iniciativa WEC Aliance, kterou založily světové personální společnosti ManpowerGroup, Randstad a Adecco Group. Podtitul iniciativy zní „Bezpečně do práce“ (Safely Back To Work). V České republice iniciativu řídí Asociace poskytovatelů personálních služeb (APPS).

„Nechme Českou republiku pracovat,“ vyzývá Jaroslava Rezlerová, prezidentka APPS, Asociace poskytovatelů personálních služeb a generální ředitelka ManpowerGroup Česká republika. „Máme k dispozici mnoho příkladů dobré praxe ze světa i České republiky. Pokud správně nastavíme pravidla nových standardů v práci, budeme je dodržovat a podaří se nám je zaměstnancům i zákazníkům dobře komunikovat, pak máme velkou šanci úspěšně překonat tuto krizi a restartovat ekonomiku,“ dodává.

Zajištění bezpečného pracoviště

„Aliance definovala klíčové oblasti, na které by neměli zaměstnavatelé při vytváření bezpečného pracoviště zapomenout. Patří mezi ně zajištění rozestupů mezi zaměstnanci a odděleními, filtrace vzduchu a větrání, zavedení více bezdotykových povrchů a ploch, dodržování hygienických předpisů, vytvoření bezpečných zón, četnější úklid a desinfekce, barevné označení rizikových ploch, zajištění ochranných pomůcek a důraz na interní komunikaci,“ uvedla v prohlášení Asociace poskytovatelů personálních služeb, která vytváří prostor pro diskuzi iniciativy na úrovni profesních organizací a institucí, unií, odborů a zaměstnavatelů.

Na co myslet, když dostanete výpověď? V době koronakrize to není ojedinělý problém

Myslet na možná rizika

„Bezpečné pracoviště je klíčem k hospodářskému oživení a hlavní výzvou bude zajistit jeho udržitelnost a dlouhodobost. Věřím, že když všichni budeme myslet na možná rizika šíření COVID-19 a budeme připraveni včas reagovat a eliminovat co nejvíce těchto rizik při zachování produktivity práce, budeme mít vyhráno. Aliance je důkazem toho, že spolupráce na globální úrovni může pomoci lokálním firmám zajistit bezpečné pracoviště pro všechny zaměstnance. A my jsme v APPS připraveni v tom zaměstnavatelům pomoci,“ doplňuje Rezlerová. Příležitost vidí v opětovném nastartování ekonomiky a vytvoření budoucnosti práce, která bude fungovat pro každého, bude více digitální a virtuální.

Prioritou je udržet si práci

Z celosvětového výzkumu ManpowerGroup vyplývá, že většina zaměstnanců (91 %) se shoduje v tom, že jejich největší prioritou je udržet si práci. „Jedinou výjimkou jsou zaměstnanci v IT, jejichž prioritou zůstává flexibilita. Největší obavy (94 %) mezi zaměstnanci je z návratu starého způsobu práce a ztráty flexibility, kterou během karanténních opatření získali. 8 z 10 zaměstnanců si přeje lepší rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem. 43 % zaměstnanců doufá, že skončí pevná pracovní doba. Většina zaměstnanců by ráda docházela do práce 2 – 3 dny v týdnu,“ uvedl v prohlášení ManpowerGroup.

Dnes, 20:34
V zoologických či botanických zahradách budou od 24. května přístupné i vnitřní pavilony, schválila to...
Dnes, 18:40
Původně zubař a později jeden z nejslavnějších českých vědecko-fantastických spisovatelů byl ve své době zjevením....
Dnes, 13:50
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 13:50
Věděli jste, že i psy mohou trpět nedostatkem kolagenu? Jsou to savci jako lidé a...
Dnes, 13:18
Máte sedavé zaměstnání, nesportujete nebo máte nadváhu? Potom vám dost možná hrozí trombóza. Její příznaky...
Dnes, 11:39
Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička rezignoval. Hnilička byl pod tlakem od ledna, kdy...
Dnes, 11:23
Těch deset mladých lidí, kteří naštěstí neměli hluboko do kapsy, vyřešilo problém s morovou nákazou...
Dnes, 10:57
Pracovníci brněnského Ústavu archeologické památkové péče odkryli v katastru Mutěnic na Hodonínsku část velkomoravské vesnice....
Dnes, 10:25
Žáci prvního stupně základních škol v celém Česku se dnes vrací k normální výuce ve...
Dnes, 09:56
V Česku se ode dneška mohou konat kulturní akce pod širým nebem s účastí až...
Dnes, 08:52
V neděli testy v Česku potvrdily 257 nových případů covidu, což je nejmenší nedělní přírůstek...
Reklama