Na co myslet, když dostanete výpověď? V době koronakrize to není ojedinělý problém

Na co si dát pozor, když člověk dostane výpověď, což především v době, kdy se mnohé podniky v důsledku dočasné koronavirové stopky dostaly do potíží, není ojedinělé?

„Dohoda o rozvázání pracovního poměru je dvoustranný právní dokument, s kterým musí souhlasit obě strany – tedy zaměstnavatel i zaměstnanec. V tomto případě je třeba, aby s obsahem takové dohody zaměstnanec plně souhlasil, byl mu srozumitelný a k jejímu uzavření nebyl donucen pod nátlakem. Zaměstnanci by měl být poskytnut určitý prostor, aby si uzavření dohody o rozvázání pracovního poměru promyslel, případně navrhl změny. Důležité je, aby zaměstnanec věděl, co v dohodě podepisuje. K podpisu nesmí být za žádných okolností nucen,“ uvádí společnost ManpowerGroup.

Konkrétní důvod výpovědi

Zdůrazňuje, že ve výpovědi musí být uveden její konkrétní důvod. „Nemůže být libovolný, možné důvody jsou dány zákoníkem práce. Mezi nejčastější důvody výpovědi patří organizační důvody, nesplnění požadavků pro výkon sjednané práce nebo porušení pracovních povinností. Výpověď musí být zaměstnanci doručena v písemné formě a do vlastních rukou. Nemůže být komunikována například přes Skype ani po telefonu. Po doručení výpovědi skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby. Výpovědní doba je stanovena v délce minimálně 2 měsíců a běží od prvního dne následujícího měsíce od oznámení. Během výpovědní doby zaměstnanci nadále náleží mzda nebo plat,“ dodává.

Množí se případy, kdy lidé kvůli koronakrizi přicházejí o zaměstnání. Jak požádat o podporu v nezaměstnanosti

Odstupné u výpovědi z organizačních důvodů

Když je výpověď dána z organizačních důvodů, zaměstnanec má nárok na odstupné. „Odstupné se stanovuje v návaznosti na délku pracovního poměru a je v rozpětí 1–3násobku průměrného výdělku (v závislosti na tom, jak dlouho jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval). Odstupné se vyplácí s poslední mzdou po konci výpovědní doby,“ uvedla interní právnička ManpowerGroup Ljuba Kovačević. Zaměstnanec nemůže dostat výpověď během ochranné doby (například pracovní neschopnost, těhotenství, mateřská, rodičovská, ošetřování dítěte do deseti let věku atd.).

Čerpání zůstatkové dovolené

Způsob čerpání zůstatkové dovolené musí zaměstnavatel sdělit minimálně dva týdny předem, pokud není vyčerpaná, zaměstnavatel ji musí doplatit. Pracovní poměr může skončit i dohodou o rozvázání pracovního poměru. „Doporučujeme, aby zaměstnanec uzavřel dohodu pouze v případě, pokud zná všechny informace a dohoda mu nabízí podmínky, na které má ze zákona nárok (například odstupné),“ uvádí ManpowerGroup. V případě porušení pracovněprávních předpisů se zaměstnanec může obrátit na Úřad práce ČR či inspektorát práce. „Ale neuhrazenou mzdu nebo neplatnost výpovědi řeší příslušný soud“, upozorňuje na rozdíly Kovačević.

Včera, 15:40
Známá scéna ze seriálu Sňatky z rozumu. Forman Nedobyl, z Rokycan, má od jisté doby...
Včera, 13:40
Dobrodružný příběh, neuvěřitelný tak, že by se ho zdráhal zfilmovat každý jen trochu soudný filmový...
Včera, 11:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 11:40
Nyní, tedy v době, kdy republiku i celý svět ovládá strach z neznámého onemocnění –...
Včera, 10:20
Řekové si rádi užívají života a jídlo je jedním z projevů tohoto užívání. Místní lidé...
Včera, 09:05
V pátek 25. září uplyne 50 let od úmrtí jednho z nejčtenějších spisovatelů všech dob...
Včera, 08:59
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a profesorka Věra Adámková (oba Hnutí ANO) začátkem května slavnostně oznámili,...
Včera, 08:10
Film Atentát režiséra Jiřího Sequense z roku 1964 je skutečným klenotem české kinematografie. I po...
20.9.2020
Diamantů jako vzácných kamenů si již od starověku vážili vládcové mnoha zemí. Až do 15....
20.9.2020
Když bratři Čapkové vymyslili slovo „robot“, netušili, že jejich sci-fi myšlenky se stanou reálnou vizí....
20.9.2020
Tisícina miligramu. Mohl bych sice napsat jeden mikrogram, ale to by nebylo tak efektní. Tečka...
Reklama