• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Pet Center týrá zvířata, nemocná prostě nechají umřít, vypověděla bývalá pracovnice

  15.11.2017
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Zvířata zabíjeli tak, že jimi hodili o zem, zanedbávali veterinární péči, a když bylo zvíře nemocné, prostě jej nechali umřít v temnotě. To jsou jen některá nařčení, která vznesla bývalá zaměstnankyně zverimexu Pet Center. Podle jejích slov bylo každodenní týrání zvířat na denním pořádku, generální ředitel společnosti to popřel. 

  Na případ upozornil Blesk, kterému se již bývalá zaměstnankyně Pet Center anonymně svěřila. Tady je její zkušenost.

  FOTO: Další svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi

  Další svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - křeče pixabayDalší svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - ptáci pxhereDalší svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - papoušek pxhereDalší svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - křeček 5 pixabayDalší svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - křeček 4 pixabay
  Další fotky
  Další svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - křeček 3 pixabayDalší svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - křeček 2 pixabayDalší svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - had pxhereDalší svědectví z Pet Center: Křeček měl po rvačce vyškrábané oči, tak ho dali hadovi - fretka pxhere

  „U této společnosti jsem začala pracovat, protože jsem hledala brigádu – nejlépe při které budu v kontaktu se zvířaty. Již dříve jsem slyšela, že to v takových obchodech není zrovna růžové, ale chtěla jsem se s o tom sama přesvědčit,“ popsala žena.

  Jak to vypadá tam, kam zákazník nemá přístup? „Především špatné hygienické podmínky, žádná veterinární péče, špatné krmení, nevhodné ubikace a nehledí se na genetiku při množení zvířat,“ shrnula bývalá pracovnice.

  Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě

  Někteří hlodavci jsou prý drženi v malých šuplících, které se podobají bednám. „Je tam stále tma, což zvířata stresuje, to a další faktory jako nedostatek prostoru a špatná hygiena vede k velkým úhynům zvířat, mrtvá těla se neodklízejí včas a v místnostech je tak silný zápach. Křečci zlatí nedostávají vodu, ovšem ani dostatečný přísun zeleniny, která má tekutiny dodat. Potkani jsou v malých klecích namačkaní ve vysokém počtu, papoušci jsou drženi ve znečištěné, nevyhovující kleci, s velice nevhodnou stravou,“ popisuje žena.

  Veterinární péče na nule

  „Jedna zaměstnankyně mi říkala, že tajně nosí zvířata k veterináři a hradí to ze svého, ale že už na to nemá peníze,“ popsala Aneta. K veterinárnímu lékaři se podle ní prostě nedochází, „léčí“ je sami pracovníci, ale bez výsledků. „Spousta lidí se pak diví, co to leze po jejich andulce… Čmelíky tam měli všude! Když jsem se podívala na vodu, byla plná černých teček – umíte si asi představit, jak byli ti ptáčci obsypáni parazity,“ vyjádřila se žena.

  Nařčení generální ředitel společnosti Pet Center Dalimil Čech popřel. Podle něj společnost jen loni utratila za veterinární péči částku přes 250 tisíc korun. Samotné prostory pro zvířata musí být podle něj schváleny Krajskou veterinární správou, která je navíc pravidelně kontroluje. Podle bývalé pracovnice však naopak Krajskou veterinární správu vedoucí vůbec nechtěl vpustit do skladu. Dokonce prý došlo na výhrůžky policií.

  Znechucení lidé volají po cirkusech bez zvířat. “Jsou nám ukradení,” řekl ředitel Cirkusu Humberto

  „Vzhledem k tomu, že podnět dává bývalá zaměstnankyně, jejíž náplní práce péče o zvířata byla, přijde mi její vyjádření zavádějící. Můžu říct, že od žádného z našich bývalých zaměstnanců nemáme podnět, že by se systémově nepostupovalo dle nastavených pravidel péče,“ uzavřel ředitel společnosti.

  „Vzpomněla jsem si na titulek k inzerátu k brigádě: ‚Mazlení povoleno‘ – tato brigáda mi vzala poslední iluze o tom, jak se chovají lidé, co hlásají, jak mají zvířata rádi. Prosím, než se rozhodnete pořídit si svého mazlíka, informujte se, v jakých podmínkách zvíře žilo. Každý zodpovědný a férový chovatel se se svým chovem pochlubí a rád vám vše ukáže a zodpoví dotazy. Nepodporujme utrpení zvířat,“ vyzývá bývalá pracovnice Pet Center.

  Záchranné stanice letos přijaly 20 tisíc zvířat. Na vině jsou i nezodpovědní lidé  Nepřehlédněte