Plzeňští strážníci brzy vyrazí do ulic na čtyřkolkách!

24.5.2022
Andrea Jančová

Plzeňští strážníci chystají novinku – již brzy zřejmě vyjedou do ulici západočeské metropole na čtyřkolkách. Využívat je budou hlavně v těžko dostupných terénech a v případě potřeby pak při mimořádných událostech jako jsou povodně, vichřice a jiné živelné pohromy.

Jak Našemu regionu prozradila mluvčí plzeňské Městské policie Jana Pužmanová – v Plzni- Letkově absolvovala desítka strážníků speciální školení k ovládání a údržbě čtyřkolek, které se brzy stanou součástí vybavení vozového parku městské policie. Na polygonu místní firmy, která je jedním z největších distributorů značkových čtyřkolek ve střední a východní Evropě, si strážníci mohli vyzkoušet vlastnosti terénního stroje, techniku jeho ovládání a zásady bezpečné jízdy.

Městská policie -čtyřkolky

Plzeňská městská policie obnovila svou činnost v roce 1992, letos tedy oslavila 30 let fungování. Začínala s pouhými 25 strážníky a dnes čítá bezmála 300 zaměstnanců.  Už dávno se strážníci zbavili nálepky, že nasazují pouze botičky a vybírají pokuty. Dnešní městská policie primárně dohlíží na veřejný pořádek v ulicích a dodržování pravidel občanského soužití, zaměřuje se ale i na preventivní akce, kontrolu osob bez domova, odhaluje přestupky a jiné správní delikty, přispívá k bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Zdroj :vz, Městská policie PlzeňNepřehlédněte