• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Po tropickém vedru přišlo ochlazení. O víkendu se začne znovu oteplovat

  1.7.2024
  Doris Drienová

  Po slunečném a horkém prvním prázdninovém víkendu bude začátek července výrazně chladnější a také deštivější. Nejvyšší teploty zpočátku tohoto týdne nepřekročí 24 stupňů Celsia, na západě země bude jen kolem 18 stupňů. Obloha zůstane převážně zatažená, meteorologové očekávají časté přeháňky. Bouřky by se mohly objevit ještě v pondělí na východě země, poté až koncem týdne. O víkendu prodlouženém o páteční státní svátek má ubývat oblačnosti i srážek a teploty se přiblíží tropické třicítce, vyplývá z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

  V pondělí bude oblačno až zataženo, postupně se na celém území objeví přeháňky nebo občasný déšť, na východě ještě místy bouřky. Večer má od západu ubývat srážek a částečně i oblačnosti. Odpolední maxima se budou pohybovat od 20 do 24 stupňů, na západě zůstanou jen kolem 18 stupňů Celsia.

  Chladná bude i noc na úterý, teploty klesnou na západě až na osm stupňů Celsia. Přes den vystoupají na maximálně 24 stupňů, na severozápadní polovině Čech nejvýše na 17 stupňů. I ve středu zůstane oblačno a zataženo, na většině území bude pršet. Odpolední teploty nepřekročí v Čechách 20 stupňů, na Moravě a ve Slezsku naměří od 19 do 24 stupňů.

  Také ve čtvrtek očekávají meteorologové zataženou oblohu a místy přeháňky, maximální teploty mohou mírně překročit hranici letních 25 stupňů, na západě ale zůstanou kolem 19 stupňů.

  O volném pátku začne ubývat oblačnosti i srážek, teploměr na celém území ukáže přes den 20 až 25 stupňů Celsia. Přeháňky či bouřky se mohou občas objevit během soboty i neděle, víkendové teploty se budou pohybovat od 24 do 29 stupňů.

  Tropický ráz posledních dnů i nocí ukončily v neděli večer silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazy větru, které zasáhly hlavně východní Čechy, Vysočinu, Moravu a Slezsko. Některé menší řeky vystoupaly na povodňové stupně, na jihu Moravy museli hasiči v noci evakuovat obyvatele několika obcí.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte