Po více než 30 letech byla odhalena dosud nejlepší fotka UFO

16.8.2022
Simona Knotková

Dosud nejlepší fotografie UFO byla pořízena 4. srpna 1990 dvojicí turistů na Skotské vysočině. Snímek pokřtěný Calvine Photograph byl od té doby schovaný neznámo kde. Teprve letos byl veřejnosti odhalen v celé své podobě.

Snímek zobrazuje neidentifikovatelný létající objekt ve tvaru diamantu, pod kterým letí stíhačka. Pořízen byl nedaleko obce Calvine dvojicí výletníků, jejichž jména nebyla odhalena. Podle jejich výpovědi se vznášel asi deset minut v cca třicetimetrové výšce a následně vystřelil vzhůru a zmizel.

Bylo to UFO? Rodina během jízdy autem spatřila na obloze podivný objekt

Fotografii původně získal skotský deník Daily Record, na veřejnost se však nikdy nedostala, protože si ji posléze převzalo ministerstvo obrany. Odhalena byla teprve po dvaatřiceti letech díky usilovné práci akademika a novináře, doktora Davida Clarkea. Tomu se podařilo vypátrat bývalého tiskového mluvčího RAF, který vlastnil kopii snímku.

„Bylo mi ctí pracovat na tomto případu s tak oddaným týmem badatelů. Po 32 letech intenzivního pátrání máme radost, že můžeme světu ukázat tuto nepolapitelnou fotografii,“ nechal se slyšet Vinnie Adams z UAP Media UK, společnosti, která se snaží zajistit seriózní zdroje o UFO v britských médiích.

Veřejnost také poprosil, zda nemá bližší informace o identitě turistů.

Zdroj: LADbibleNepřehlédněte