Policejní perličky: krádež kadibudky i oken přímo z domu

5.9.2021
Jaroslav Svoboda

Krádež toalety

Na pražském Proseku řeší policisté případ krádeže mobilní toalety, kterou si měl neznámý muž během jedné ze srpnových nocí odšroubovat od země a odvézt. Muže od krádeže neodradilo ani to, že byla toaleta šrouby přichycena k zemi, zkrátka je odšrouboval a zmizel i s kadibudkou. Způsobil tak ale škodu za více než třicet tisíc korun.

„Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což viníkovi v případě dopadení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Pomník české kriminalistiky: Před 88 lety otřásla zemí vražda Otýlie Vranské

Zmizela okna

Policisté Ústeckého kraje řeší zase případ krádeže devíti kusů plastových oken, které si dosud neznámý pachatel vymontoval z domu v Předlicích. Dům byl opuštěný a tak si zloděj asi řekl, že už okna nepotřebuje.

„V tuto chvíli se vyčíslená škoda pohybuje kolem deseti tisíc korun,“ říká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Nejhorší železniční nehoda v dějinách Jugoslávie ovlivnila před 47 lety budoucnost železniční dopravy

V obchodě se přezul, musel ale zpátky do starých bot

Dvacetiletý recidivista z Lounska se v neděli vydal do prodejny obuvi v Lounech pro nové boty. Zaplatit je však nechtěl, hned po příchodu do prodejny si to vykročil rovnou do zadní části, kde si sundal své obnošené doby a dal je do regálu mezi krabice s obuví. Potom si nazul nové vystavené boty, ve kterých z prodejny odešel. O malou chvíli později ho ale naštěstí zadrželi přivolaní strážníci a zloděj tak musel boty hned vrátit a jít zpět do svých starých.

„Vzhledem k tomu, že muž již byl dříve za spáchání trestného činu krádeže odsouzen a nyní je v podmínce, hrozí mu tak v krajním případě až tříleté vězení,“ objasnila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte