Policejní přehlídka se během chvíle změnila v ostrou akci

24.5.2022
Jaroslav Svoboda

Takové zakončení slavnostní přehlídky asi policisté nečekali. Na autodromu v Sosnové na Liberecku totiž včera pořádali prezentační akci s názvem „Den s policií a dalšími složkami IZS“. Na akci měli premiéru dva starokladrubští koně z oddělení služební hipologie ve Frýdlantu. To ještě nikdo netušil, že právě koně budou hrát hlavní roli v následujících minutách.

Po skončení exhibice před zaplněnými tribunami  vyvedli policisté své koně ven z areálu na relaxační procházku, která se však změnila v ostrou pátrací akci. „Hned na okraji lesa policisty oslovil ustaraný muž a sdělil jim, že se jeho 40letá manželka ztratila na neznámém místě v lesích  v okolí Sosnové  po pádu z koně. Při něm utrpěla částečnou ztrátu paměti a kromě toho, že si ani nepamatovala, jak se do lesa dostala, v neznámém prostředí nemohla najít cestu zpět. Muž s ní udržoval spojení přes mobilní telefon. Manželé přijeli  do Sosnové společně ze Semilska autem, za kterým ještě v přívěsu převáželi  koně, aby se tu na něm mladá žena projela,“ popsala nečekanou akci policejní mluvčí Ivana Baláková

Žena měla štěstí, že se včera konal na místním autodromu „policejní den“, kam dorazila i liberecká jízdní policie. Díky této souhře náhod mohli koně okamžitě proběhnout les a zhruba po dvou kilometrech dezorientovanou 40letou ženu policisté vypátrali.

„Žádné vnější zranění na sobě žena neměla a byla schopná pod naším dohledem po svých dojít až na autodrom. Tam ji předběžně prohlédli zdravotníci  zdravotnické záchranné služby, kteří tu rovněž měli své stanoviště. Jezdkyně při pádu z koně utrpěla otřes mozku a lékař jí po vyšetření doporučil domácí klidový režim,“ dodala policejní mluvčí.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte