Policie odložila trestní oznámení manžela Jermanové na novináře

9.10.2018
Martin Solar

Žurnalista v létě natočil reportáž o tom, že Pokorný využíval manželčino služební auto ke svým cestám do práce. Pokorný ho obvinil ze stalkingu, tedy nebezpečného pronásledování. Blažek odmítl, že by jeho práce vybočila z běžných novinářských postupů.

Policisté dospěli k závěru, že v případu nebyl spáchán trestný čin. „V rámci šetření jsme prověřili všechny zjištěné poznatky a informace a 25. září jsme věc odložili,“ uvedla Čermáková.

Pokorný už dříve vyzval redakci Seznamu s odkazem na ochranu osobních údajů a evropské nařízení o ochraně osobních údajů GDPR, ať reportáže o používání auta odstraní z webu. Redakce to odmítla.

Hejtmanka v reakci na informace, že své druhé služební auto bez řidiče nechávala k soukromým cestám svému manželovi, v srpnu prohlásila, že vše bylo řešeno smlouvou, kde byly stanovené jejich povinnosti. „Tyto jízdy musíme vykazovat a samozřejmě uhradit náklady, které za dobu užívání činily 29.826 korun na pohonných hmotách a 3719 Kč úřadu,“ řekl tehdy Pokorný. „Požádal jsem ji (manželku), aby nás auta okamžitě zbavila,“ dodal.

Zdroj: čtk

Bez dokladů, víza i povolení pobytu. Do Česka se dostane kdokoli a pohyb v něm není pod kontrolouNepřehlédněte