Policie zahájila stíhání kvůli veřejným zakázkám olomouckého muzea

30.11.2021
Redakce

Policie zahájila trestní stíhání v souvislosti s veřejnými zakázkami Vlastivědného muzea v Olomouci. Jednoho člověka obvinila z pasivního úplatkářství a z praní špinavých peněz. Případ se týká podezření na korupční jednání a manipulaci s veřejnými zakázkami dotovanými z prostředků Evropské unie. Spadá tak do působnosti Úřadu evropského veřejného žalobce.

Zahájení stíhání předcházelo několik domovních prohlídek i prohlídek jiných prostor, které policie provedla minulé úterý. „Případná manipulace s veřejnými zakázkami je předmětem dalšího šetření,“ uvedl  tiskové zprávě mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Obviněného člověka policisté vyšetřují na svobodě.

Vlastivědné muzeum v Olomouci, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, patří mezi největší kulturní instituce v kraji. Vlastní přes milion sbírkových předmětů a z hlediska rozsahu sbírky se řadí mezi největší muzea v České republice. Muzeum spravuje také klasicistní zámek Čechy pod Kosířem a národní přírodní památku Arboretum Bílá Lhota.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte