Praha neschválila výjimku pro projekt u Nádražní ulice v Praze 5

24.9.2018
Martin Solar

Projekt několika bytových domů a většího kancelářského objektu chce stavět společnost CWI Smíchov, jejímž jednatelem je vlastník developerské skupiny UDI Group Radek Menšík. Nádražní ulice by se na základě projednávané změny územního plánu a připravované rekonstrukce tramvajové trati měla v budoucnu proměnit na městský bulvár.

Podle Kolínské nedávalo smysl výjimku povolit před tím, než bude jasný osud projednávané změny územního plánu. „Projekt chce větší objem (zástavby), než chce Praha 5. Kdybychom výjimku schválili, tak bychom vlastně předběhli tu změnu, a i kdybychom si změnou objednali menší objem zástavby, tak by pravděpodobně žadatel řekl, že jsme mu schválili výjimku na projekt, který jsme měli k dispozici,“ uvedla. O změně by město podle náměstkyně mělo rozhodnout do ledna příštího roku.

Problematický je podle Kolínské i fakt, že v podzemí parcel se nacházejí vodní vrty, které slouží jako rezerva pro zásobování města vodou a je proto nutné dořešit otázku jejich vlastnictví. Zvláštní je také to, že žádost o udělení výjimky nepodal samotný investor, ale magistrátní odbor strategických investic, dodala náměstkyně.

Stavební uzávěry v Praze platí na základě vyhlášky z roku 1999 na takzvaných velkých rozvojových územích, kterých je v metropoli celkem 15. Parcely u Nádražní ulice jsou součástí jednoho z nich.

Zdroj: čtkNepřehlédněte