10℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Rozjelo se jednání o budoucnosti Nákladového nádraží Žižkov. Shodnou se zástupci samosprávy s developery?

Ve čtvrtek 6. června se u kulatého stolu sešli zástupci městské části Praha 3, hlavního města a největších vlastníků pozemků na nákladovém nádraží, jimiž jsou Central Group, Sekyra Group a Penta Investments.

Reklama

„K rozvoji tohoto území probíhá mnoho separátních schůzek a je odvedeno množství práce, považoval jsem však za nutné všechny hlavní aktéry a vlastníky koordinovat na jednom setkání. Klíčové je v těchto jednáních dále pravidelně pokračovat a posunovat vše kupředu, aby se rozvoj území dále nezdržoval, protože různých koncepcí, strategií a námětů bylo v posledních dvaceti letech vytvořeno hodně,“ uvedl Petr Hlaváček, první náměstek primátora pro územní rozvoj.

Všichni aktéři včetně Prahy 3 se shodli, že území nákladového nádraží je typickým brownfieldem uprostřed města, který je vhodný pro výstavbu. Magistrát zde již deset let pořizuje změnu územního plánu Z 2600/00. Na jednání všichni účastníci deklarovali, že podpoří co nejrychlejší pořízení změny. Na konkrétní podobě území ovšem bude ještě nutné hledat shodu.

„Že se zde bude stavět, je jasné. Musí to ale dávat smysl hlavně místním lidem – nejen developerům,“ řekl k jednání starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. „Chceme, aby byla vypracována podrobná a územní studie. Musí existovat vzájemná shoda všech subjektů na vzniku občanské vybavenosti a dopravní infrastruktury.“

Opožděný dárek ke stotřicetinám. Radotínští dobrovolní hasiči mají novou zbrojnici

„Někdejší nákladové nádraží na Žižkově je jednou z nejvýznamnějších transformačních ploch širšího centra Prahy. IPR dlouhodobě prosazuje, aby zde vznikla příjemná městská čtvrť pro bydlení i pracovní příležitosti. K přeměně bývalých nádraží na nové čtvrti dochází v posledních letech i v jiných evropských městech. Zmínit lze třeba londýnské nádraží King’s Cross, Europaallee v Curychu či Wiener Hauptbahnhof,“ řekl Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje Praha.

Dnešní schůze Zastupitelstva Prahy 3 projednává připomínky k příslušné změně územního plánu, která jde do tzv. společného jednání, ve kterém bude možnost připomínkování i pro veřejnost otevřena jen po 30 dní od vypsání.
Radnice připravila celkem sedm připomínek, ve kterých požaduje mimo zmiňované závazné územní studie také podrobnou dopravní studii, záruky, že v území vznikne veřejná vybavenost (školy, školky, zdravotnické zařízení), velký park, který by propojil Židovské pece s Olšanskými hřbitovy.

Zdroj: Radniční noviny Prahy 3

FOTO: Nákladové nádraží na Žižkově

Nákladové nádraží na Žižkově - 1 nákladové nádraží ondřej tuček p3Nákladové nádraží na Žižkově - 2 nákladové nádraží čt+Nákladové nádraží na Žižkově - 3 nákladové nádraží žižkov_30_l______ta14Nákladové nádraží na Žižkově - 0 p3
Dnes, 15:36
294. derby pražských "S" bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a...
bytový dům Hadovka, foto Fefík
Dnes, 15:05
Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě těch komerčních se...
Dnes, 10:44
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 10:44
Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6...
Včera, 16:44
V hlavním městě se při oslavách 30. výročí 17. listopadu 1989 uskuteční například koncerty, výstava...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Včera, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
21.9.2019
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
21.9.2019
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
21.9.2019
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
21.9.2019
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
Reklama