Prázdný skanzen. Zubrnické muzeum chce zrušené trhy řemeslníkům vynahradit

12.4.2020
Redakce

„Někteří řemeslníci se snaží prodávat on-line, někteří na to nedosáhnou, protože neumí třeba s internetem,“ uvedl Uhlík. Tradiční kraslice, pomlázky a také pečivo a panenky z kukuřičného šustí tak někteří trhovci přes zimu vyráběli do šuplíku. Podle Uhlíka by se mohly některé další slavnosti uskutečnit v červnu. „Záleží to ale na rozhodnutí vlády,“ dodal.

Ředitelka Muzea v přírodě v Zubrnicích na Ústecku Ivana Mikulecká řekla, že zaměstnanci muzea zvyky rádi dodržují. „Už jen proto, že mají děti,“ uvedla. Doplnila, že personál přírodního muzea bude letos kvůli mimořádné situaci slavit Velikonoce vycházkou do přírody.

Osel jako kůň: Zoopark pořídil impozantní osly poitouské

Minulý rok pořádali pracovníci tradiční jarmark a Zubrnice se jako každoročně proměnily ve veselou vesničku. Stánkaři prodávali tradiční pečivo, děvčata v krojích tančila pro diváky v rytmu lidové hudby. Řemeslníků se podle Mikulecké zrušené akce dotknou hodně, zejména těch, co neprodávají výrobky přes internet. „Až se situace uklidní, do Zubrnic by přijeli a dělali bychom tematické víkendy,“ nastínila plány ředitelka.

vera/čtkNepřehlédněte