Pražské hudební kluby ožívají po prázdninách. Přichystaly osvědčené tahouny

30.8.2021
Fefík

Pondělí 30. srpna

Balbínka vytáhla na poslední prázdninové dny silnou kartu. Honzu Spáleného a jeho kapelu ASPM. Ještě je polovina lístků k mání.

V břevnovském Kaštanu, respektive na jeho zahradě, se pak předvede MamaPapa Banda. Vystoupení mezinárodní world music sestavy výtvarníků a hudebníků začíná v sedm.

Úterý 31. srpna

Irská whiskey je fajn. A co takhle irskou hudbu? Pořídíte v úterý v Balbínce, tradičně od osmi, hrají Shannon.

Středa 1. září

Do třetice Balbínka – ta ve středu nabízí první koncert známého písničkáře Jaroslava Samsona Lenka.

A na bubenečský Slamník dorazí kapela Dorys.

Pražané z šestky jsou pro, aby Šišky na Ladronce zůstaly

Čtvrtek 2. září

Balbínka prostě tenhle týden vede. Ve čtvrtek se odehraje druhý koncert Samsona Lenka.

A Malostranská beseda přichází s nabídkou latino rocku. Skupina Los Culos pokřtí desku Marinera. „Na nahrávání nové desky Marinera jsme si vzhledem ke všeobecně známým okolnostem měli mnohem víc času, než jsme původně plánovali. Hráli jsme si s ní tudíž celý rok a výsledek vážně stojí za poslech. Deska zní jinak než předchozí alba, hraje na ní víc hostů, vymysleli jsme si pár překvapení a na křtu v Besedě 2. září to všechno můžete zažít naživo, což už se jen tak nemusí opakovat,“ nechala se slyšet kapela. A desku do světa pošle speciální host – Honza Holeček, kterého znáte třeba z Energitu, nové inkarnace Flamenga a mnoha dalších kapel. Koncert je od půl deváté.

I v Kaštanu se bude křtít CD, jak muzikanti říkají placička, tedy druhá placička Saši Niklíčkové, myslím, že to bude třetí pokus o křest. To je doba!

A ve Vagonu zahude The DOORS Tribute a na Slamníku J.P. Band.

Má na kontě vlaky a zdi mnoha metropolí, teď se musel poprat s usedlým profesorem

Pátek 3. září

V Malostranské besedě bude bezesporu našlapáno. Kraausberry jsou legenda, Krausberry jsou skvělí a máme je rádi! Tak v pátek.

Ve Vagonu zazní Metallica Czech Tribute Band, v Kaštanu elektronicko-jazzové duo Pavla Hrubého (Limbo, Phoenix Quartet, Tellemarkk a další) a Jana Faixe (Skrytý půvab byrokracie, Chapadla a další).

Sobota 4. září

Šansony sobotě sluší. V Balbínce si je vystřihne Petra Hapková.

A Kaštan nabízí festiválek. Už v půl třetí začne UNIFest – open air. Druhý ročník akce, pořádané Kulturním magazínem UNI, a tentokrát spojeného s výročím Slnko records, nabízí tři scény a 10 účinkujících.

Neděle 5. září

A zase ta Balbínka! Neděle patří Jakubu Nohovi a jeho Bandu.

Další týden

A na závěr předpověď kultury po 5. září. V Písecké bráně bude koncert dvou fenomenálních hudebníků rockové legendy Romana Dragouna a saxofonisty Michala Žáčka. Do Malostranské besedy se chystají Lili Marlene, Jablkoň a Bílá nemoc a v Balbínce se ukáže Ivan Hlas trio. Tak snad nám to vyjde!

Zdroj: vlastní zdrojNepřehlédněte