AirHelp hodnotí aerolinky podle tří kritérií: procento včasných odletů a příletů (včas se počítá let, který vzlétl nejpozději 15 minut od plánovaného času a přistál do 15 minut od plánovaného příletu), kvalita služeb (pohodlí, jídlo a posádka), a zpracování reklamací (jak efektivně letecké společnosti vyřizují nároky na odškodnění, včetně toho, jak dlouho trvá jejich vyplacení).
Efektivita zpracování reklamací je kritériem, které ČSA poslalo na chvost žebříčku. S reklamacemi je totiž spokojeno pouze 52 jejích pasažérů.
Spokojenost zákazníků se službami je oproti tomu 77 %, s dodržením času příletu a odletu vyjádřilo spokojenost 60 %. V celkovém součtu tak byla společnost ohodnocena skóre 6,31 a 59. příčkou. Přitom v roce 2016 byla na 27. místě se skóre 7,55.
Nejlépe v letošním hodnocení uspěla společnost Qatar Airways, která získala nejvyšší skóre 8,23, což znamená spokojenost zákazníků na 82,3 procent. American Airlines na druhém a Aeromexiko na třetím místě získaly 8,07. Čtvrtý je letecký dopravce Dánska, Norska a Švédska SAS Scandinavian.
Špatně dopadlo také hodnocení pražského Letiště Václava Havla, které se v žebříčku World’s Top 100 Airports 2019 umístilo jako 97. z celkových 116. První místo obsadilo letiště Changi v Singapuru před tokijským letištěm Haneda a korejským Inčchonem nedaleko Soulu. V Evropě si vedlo nejlépe letiště v Mnichově.
AirHelp sleduje aerolinky ve 30 zemích a za šest let pomohla při cestování více jak 10 milionům lidí.