Při šamanském rituálu na úřadě museli zasahovat hasiči i policisté

26.11.2022
Jaroslav Svoboda

Aby byla jeho žádost kladně vyřízena, použil pro to muž na úřadě šamanský rituál. Celá záležitost by se mohla zdát úsměvnou, kdyby ale tento rituál nezalarmoval složky IZS. Muži teď hrozí pokuta ve správním řízení.

Čtyřiašedesátiletý muž přišel v úterý na podatelnu Krajské hygienické stanice v Brně, kam přinesl svou žádost. Potom všude kolem rozsypal neznámý prášek a z místa zmizel. Zatímco hasiči se pak zabývali detekcí neznámé látky, policisté už pátrali po tomto muži. Když se jim ho nakonec podařilo zkontaktovat, muže jim řekl, že nikde nic nerozsypával a že si pouze čistil ruce.

„Až po hodině při podání vysvětlení připustil, že vysypal písek ze skleničky. Notně překvapenému kriminalistovi sdělil, že se mělo jednat o šamanský rituál, který měl zaručit úspěch jeho žádosti. I hasiči později naštěstí potvrdili, že nejde o nebezpečnou látku a jde skutečně jen o písek. Svérázný postup čtyřiašedesátiletého muže bude mít dohru ve správním řízení,“ popsal okolnosti policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte