• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Stamilionové dluhy Poldovku dohnaly: Soud ji poslal do konkurzu

  11.12.2017
  Redakce
  Další fotky

  Zadlužená kladenská huť Poldi půjde do konkurzu. Dlužníkovi se nepodařilo zajistit další financování, výroba podniku už měsíce stojí. Zhruba stovka zbývajících zaměstnanců nedostává výplaty. Usnesení o přeměně reorganizace podniku v konkurz bude vyhlášeno v blízké době, řekla na dnešním jednání u Krajského soudu v Praze soudkyně Jitka Sobková.

  Kladenský zimní stadion se dočká nové střechy možná už příští rok. Levné to nebude

  Kladenský podnik je velmi zadlužený a výroba stojí

  Dluhy společnosti dosahují několika stovek milionů korun. Podmínkou reorganizace povolené letos na jaře bylo mimo jiné splacení pohledávek, které vznikly v době, než se Poldi dostala do úpadku. Na posledním jednání soudu byla lhůta pro plnění reorganizace prodloužena do dneška. Insolvenční správce Adam Sigmund ale uvedl, že od minulého jednání se nic nezměnilo k lepšímu a reorganizační plán stále není naplňován. Zástupce dlužníka potvrdil, že financování se nepodařilo zajistit.

  Podle Sobkové byla nynější situace předvídatelná, protože dlužník neplnil povinnosti vyplývající z reorganizačního plánu, a stanovil si dokonce opatrovníka. Podle státního zástupce se s plněním reorganizačního plánu vůbec nezačalo. Financování podniku se mělo řešit před povolením reorganizace, uvedl.

  FOTO: Poldi Kladno

  Poldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - Kladno, PoldiPoldi Kladno - Kladno PoldiPoldi Kladno - Poldi Kladno
  Další fotky
  Poldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - poldi kladnoPoldi Kladno - PoldiPoldi Kladno - Poldi Kladno

  Kladenská huť Poldi bývala pýchou českého průmyslu, slavná ocelárna patřila k největším firmám v zemi. V současnosti na její tradici navazuje společnost POLDI, s.r.o., která se již několik let potýká s vážnými problémy. Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru, jejím jednatelem je Ital Adriano Zambon. Podnik tvoří provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování. Podle Sigmunda se již přihlásila německá společnost, která projevila zájem o odkoupení podniku.

  Problémy Poldi Kladno ale začaly už po roce 1989, kdy se nedokázala vyrovnat s rozpadem socialistických trhů a omezením domácí průmyslové výroby. Privatizoval ji podnikatel Vladimír Stehlík, který s oborem neměl zkušenosti a chyběl mu i kapitál. Pod jeho vedením se postupně součásti holdingu dostaly do konkurzu a zastavily výrobu.

  ČTK

  Zajímavost
  Huť Poldi byla založena v roce 1889 Karlem Wittgensteinem jako Poldi Hütte. Název „Poldi“ vznikl podle jména jeho manželky Leopoldiny.

  Karl Wittgenstein s manželkou Leopoldinou

  Kladenská „Stínadla“: Nejchudší dělnická čtvrť ožívá


  Témata:

  Nepřehlédněte