Příliš mnoho dětí: Základní škola v Čelákovicích navyšuje kapacitu o 360 žáků

28.11.2017
Andrea Cerqueirová

“V současné době připravujeme zvýšení kapacity Základní školy v Kostelní ulici o 360 žáků, abychom do budoucna byli schopni umístit všechny děti,” uvedl místostarosta Čelákovic Petr Studnička na dotaz Našeho REGIONU.

Děti v čelákovické škole si připravily zdravé svačiny a rozšířily právní povědomí

V Čelákovicích jsou tři základní školy. Základní škola vzájemného porozumění Kamenka v Kostelní ulici má v současné době kapacitu pro 650 žáků, současný počet žáků je 616 plus 6 studujících v zahraničí. Z celkového počtu jich 137 do Čelákovic dojíždí z Brandýsa nad Labem, Káraného, Lázní Toušeň, Mochova, Vyšehořovic, Nehvizd, Přerova nad Labem, Lysé nad Labem, Úval a Kounic.

Základní škola Čelákovice v ulici Komenského má kapacitu pro 800 žáků, v současné době jich tam je 692, z toho 51 dojíždějících z Nehvizd, Mochova, Vyšehořovic, Milovic, Lázní Toušeň, Jiren, Prahy, Lysé nad Labem, Šestajovic, Brandýsa nad Labem, Přerova nad Labem, Stochova, Konuci, Vykáně a dalších obcí.

V Čelákovicích letos otevřeli mateřskou školku pro dvouleté. Jak to děti zvládají?

Základní umělecká škola Jana Zacha Čelákovice ve Vašátkově ulici má kapacitu pro 855 žáků, 156 jich navštěvuje odloužená pracoviště – 60 hudební obor v Jirnech a 96 hudební obor v Zelenči. I do základní umělecké školy některé děti dojíždějí z okolních obcí.

FOTO: Příliš mnoho dětí: Základní škola v Čelákovicích navyšuje kapacitu o 360 žáků

Příliš mnoho dětí: Základní škola v Čelákovicích navyšuje kapacitu o 360 žáků - Celakovic_ZS Kostelni 1_zdroj web celakovice.czPříliš mnoho dětí: Základní škola v Čelákovicích navyšuje kapacitu o 360 žáků - DCIM100GOPROPříliš mnoho dětí: Základní škola v Čelákovicích navyšuje kapacitu o 360 žáků - Celakovic_ZS Kostelni 3_prace skolni druziny_zdroj web ZS KamenkaPříliš mnoho dětí: Základní škola v Čelákovicích navyšuje kapacitu o 360 žáků - Celakovic_ZS Kostelni 4_prace skolni druziny_zdroj web ZS KamenkaPříliš mnoho dětí: Základní škola v Čelákovicích navyšuje kapacitu o 360 žáků - Celakovic_ZS Kostelni 5_zdroj web ZS Kamenka


Nepřehlédněte