Proč investovat do čističky vzduchu a jak poznat tu správnou?

Alergie trápí čím dál tím více lidí, dětí i dospělých. I když se jich ve většině případů bohužel nedá stoprocentně zbavit, můžeme jejich nepříjemné projevy naštěstí zmírnit. Kromě nejrůznějších léků může být v boji s alergií skvělým pomocníkem i jeden přístroj, který se pro své pozitivní účinky stává čím dál častější součástí našich domácností.

Pryč s prachem, alergeny, pachy i viry

Nevíte, které zařízení máme konkrétně na mysli? Odpověď zní čistička vzduchu, zařízení, které je navíc schopné vzduch nejen vyčistit od nepříjemných alergenů, ale také zvlhčit, což je velmi přínosné zejména v zimních měsících, kdy velké množství domácností trápí suchý vzduch.

Základní funkcí čističky, jak již vyplývá z jejího názvu, je čistit vzduch neboli odstraňovat z něj polétavé prachové a další částice. To, do jaké míry jsou tyto částice zachyceny, závisí na několika faktorech. Jedním z nejdůležitějších je typ a kvalita filtrů, které se v tomto zařízení nacházejí. K nejúčinnějším patří tak zvaný HEPA filtr, který dokáže s účinností více než 99 % zachytit i ty nejmenší částice, bakterie či viry. Vzhledem ke skutečnosti, že většina pylů jsou vlastně větší prašné částice, jejich účinnost je zcela jedinečná.

Kouzlo záporných iontů

Důležité pro správné fungování přístroje je jeho pravidelné čistění a výměna filtrů. Vhodné je, pokud čistička obsahuje také uhlíkový filtr. Ten má skvělou schopnost zachycovat cigaretový kouř, nejrůznější pachy z vaření a také případné chemikálie, které se do ovzduší mohou uvolňovat například při nejrůznějších domácích opravách, jako je lepení či pájení.

Pokud se chcete u vás doma či v kanceláři cítit svěže, investujte do přístroje, který kromě filtrů obsahuje ještě drobné zařízení, jehož funkcí je uvolňovat do vzduchu záporné ionty. Ionizátor dodáním těchto nábojů významně ovlivní kvalitu vzduchu v místnosti a doporučuje se zejména do prostor s větším množství elektroniky. Negativní ionty mají navíc i pozitivní vliv na naše zdraví, fungují podobně jako antioxidanty.

PR

Dnes, 11:40
Má černobílé vidění. Oblíbené přirovnání, které se hodí na někoho, kdo zná opravdu jen dva...
Čokoládový fitness dort
Dnes, 10:20
Zdravý životní styl nám velí vyhnout se mouce, cukru a dalším nezdravým surovinám. No ale...
Dnes, 08:18
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Dnes, 08:18
Server blesk.cz nachytal ministra zdravotnictví Romana Prymulu na švestkách. Fotografie, které přinesl, zachytily Prymulu a...
Dnes, 08:11
Manželka příslušníka SNB Honzy Zemana, Lída Zemanová byla jednou ze dvou jeho seriálových partnerek. Herečka...
Včera, 15:40
Objevit lenochoda v korunách stromů pralesa je téměř nemožné, neboť se prakticky nepohybuje a navíc...
Včera, 13:40
A přináší nám je ve své nové knize „Štěchovický poklad – konec legend“, český reportér,...
Včera, 11:40
Napadlo vás někdy, jak vznikl (ne)český pozdrav „čau“? Stačí zabrousit do 50. let minulého století...
Včera, 10:20
Banány patří k nejoblíbenějšímu ovoci, a co teprve, když jsou v obchodě v akci! Snadno...
Včera, 08:11
Málokterý film se může „pochlubit“ tolika zajímavými i smutnými okolnostmi natáčení jako ten o dvou...
21.10.2020
Ošetřovné bude stát vyplácet zřejmě po celou dobu uzavření škol kvůli epidemii nového koronaviru nebo...
Reklama