Prodej obnošených bot se ženě z Brněnska pořádně prodražil

13.9.2022
Simona Knotková

Skoro o 200 tisíc korun obral podvodník čtyřiadvacetiletou ženu z Brněnska, která nabídla přes internet k prodeji obnošené boty. Podobné podvody zaměřené na online obchody s použitým zbožím se objevily v poslední době vícekrát. Před podvody přes internet policie opakovaně varuje.

Žena vypsala inzerát, na který zájemce reagoval s tím, že si od prodávající vyžádal telefonní kontakt a následně na mobil poslal SMS zprávu s odkazem na podvodné stránky. Na nich pak žena vyplnila citlivé údaje včetně přístupových informací k účtu a platební kartě. „Následně poskytla i bankou zaslané potvrzovací kódy. Zatím neznámý pachatel tak získal přístup k účtu, z nějž obratem zmizelo během několika transakcí téměř 200 tisíc korun,“ popsal podvod mluvčí policie Bohumil Malášek.

Policie se podobnými případy zabývá opakovaně a stejně tak před nimi opakovaně varuje. Doporučuje například, aby se lidé na stránky svého internetového bankovnictví nikdy nepřihlašovali přes odkazy v e-mailu nebo v SMS zprávách. Vyzývá také, aby se uživatelé vždy přihlašovali přes stránky své banky. Pokud už lidé vlastní nepozorností o peníze přijdou, neměli by otálet s oznámením případu policii.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte