Program na léto? Co třeba golfový kemp?

Ráno na tábor, v podvečer domů – v tom spočívá princip příměstských táborů. Jeden takový se bude konat v průběhu léta v Golfovém klubu Hodkovičky – zaměřen bude pochopitelně na golf. Přihlásit se mohou děti od šesti do osmnácti let. „Menší děti se budou vždy dopoledne učit hrát golf a na odpoledne budou mít naplánovaný jiný program. Starší děti budou na golfovém hřišti celý den. Věnovat se dětem budou na hřišti naši profesionální trenéři,“ popisuje letní kempy Filip Jettmar, manažer Golfového klubu Hodkovičky.

Na prázdniny připravujete tady v Hodkovičkách dětské golfové kempy, o co přesně půjde?

Jedná se o klasické příměstské tábory, kdy u nás děti stráví celý den od 9.00 hodin od rána, ale večer se vrátí domů k rodičům. Děti máme podle věku rozdělené do dvou skupin, ty menší se budou vždy dopoledne učit hrát golf a na odpoledne budou mít naplánovaný jiný program, který bude pochopitelně záviset na počasí. Když bude venku pěkně, budou si hrát na hřišti, zahrají si míčové hry, půjdou si zaplavat do bazénu do Podolí, když bude ošklivo, půjdou třeba do kina. Starší děti budou na golfovém hřišti celý den. Věnovat se dětem budou na hřišti naši profesionální trenéři.

Jak staré děti se mohou na letní kempy přihlásit?

Určeny jsou příměstské golfové tábory pro děti zhruba od šesti do osmnácti let. Každý trenér bude mít ve skupině maximálně šest dětí. Turnusy se střídají každý týden. Stává se nám, že rodiče zaplatí dítěti jeden turnus, a na jeho konci už si zamlouvají ještě jeden týden. Kempy pořádáme pravidelně a víme, že děti se k nám každý rok rády vracejí a také jsme samozřejmě vypozorovaly, že k nám přišel na tábor úplný začátečník a golf ho natolik zaujal, že se mu začal věnovat. Hned v září nám začnou dětské kurzy. Ty mohou navštěvovat děti od čtyř let až po třiadvacetileté juniory. Chodí se hrát jednou až dvakrát týdně podle věku dětí. Přihlásit se ale samozřejmě mohou začátečníci, kteří v létě na kemp nepřijdou.

Nezáleží, jak na tom dítě s golfem je

Mohou se přihlásit i děti, které v životě nedržely golfovou hůl v ruce?

Samozřejmě, vůbec neřešíme, kdo na tom jak s golfem je. Kdo ho ještě nehrál, může se naučit něco nového, kdo už nějakou zkušenost má, zatrénuje si. Den začne protažením, děti si zaběhají, procvičí, zahrají hry. Potom už dostanou do ruky hole a učí se odpalovat, ti zkušenější trénují.

Co si musejí účastníci kempů přinést?

Děti, které už golf hrají, si mohou přinést vlastní hole, nikdo si ale nemusí nic kupovat a shánět. Stačí pevné boty a sportovní oblečení. Vše ostatní zajistíme my. A to včetně svačin a obědů a pravidelného pití. I když možná ještě k tomu oblečení, budeme rádi, když děti budou nosit trička s límečkem a díky tomu si začnou okamžitě zvykat na golfovou módu.

Kurzy jsou i pro dospělé

Mluvíme o dětských kempy, mít chuť začít s golfem ale mohou mít i dospělí. I pro ně pořádáte nějaké začátečnické kurzy?

Ano, i takové kurzy máme. Začátečnické kurzy pro dospělé trvají měsíc a skládají se z osmi lekcí po osmdesáti minutách. Po jejich absolvování jsou účastníci připraveni získat osvědčení pro hru na hřišti a stávají se tak plnohodnotnými golfisty. Kurzy probíhají od dubna do října. Měsíc jim stačí k tomu se dobře připravit.

Dnes, 11:15
Pokud se jmenujete Horymír, máte smůlu. Ten, kdo se řídí striktně kalendářem, může svůj svátek...
Dnes, 04:00
Když se řeknou názvy filmů Dívka v modrém, Hostinec U kamenného stolu, Jan Žižka, Sokolovo,...
Dnes, 04:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 04:00
3D vizualizaci výstavy To nejlepší z architektury šedesátých a sedmdesátých let v České republice připravila...
Dnes, 04:00
V celé zemi bude dohlížet na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel 26 tisíc policistů. Měli...
Včera, 15:35
Zřícenina hradu Kostomlaty pod Milešovkou leží na vysokém horském hřebenu Březiny vybíhajícím ze severozápadních svahů...
Včera, 15:30
Musím se vám přiznat, že jsem teď od Vánoc docela hřešil. Co se týče alkoholu....
Včera, 13:25
Děláme to automaticky. Syrové brambory uvaříme ve vodě a tu pak vylijeme do odpadu. To...
Včera, 11:15
Kdo by neznal úžasnou pohádku Sůl nad zlato s legendárním Janem Werichem v roli uštěpačného...
Včera, 04:00
Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Ochranné prostředky...
Včera, 04:00
Vlasta Burian je pravděpodobně jednou z největší filmovou postavou české kinematografie všech dob. Nejen pro...
Reklama