• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Program pro celou rodinu: Ústí ožije velikonočními trhy

  24.2.2024
  Simona Knotková

  Ústí nad Labem láká na velikonoční trhy a doprovodný program.

  Nejvýznamnější křesťanský svátek, oslavu zmrtvýchvstání Ježíše Krista, si budou lidé v devadesátitisícovém městě připomínat od 25. do 29. března. A protože jsou Velikonoce i obdobím lidových tradic, budou si na místě moct zakoupit řemeslné výrobky, pro děti jsou připraveny velikonoční tvůrčí dílny, informovala mluvčí města Romana Macová. Jarmarky se uskuteční tradičně také třeba v Zubrnicích či v Úštěku.

  Akce v centru Ústí nad Labem místní hojně navštěvují. Velikonoční program si v minulosti nenechaly ujít tisíce lidí. Na program přicházely celé rodiny, právě na ně většinou pořadatelé cílí. Program je připravený na každý den. „V prvních třech dnech budete mít jedinečnou možnost zakoupit velikonoční výrobky žáků vybraných základních škol a podpořit tak jejich kreativitu a úsilí,“ zve veřejnost Macová.

  Tradiční oslavy Velikonoc chystá od 23. do 24. března také Muzeum v přírodě Zubrnice na Ústecku. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvě upečený mazanec, pomlázky a ozdobené kraslice. Folklorní soubory potěší příchozí písničkou či tancem a na ukázku vynesou Moranu. Na děti čeká divadlo, dílny a hry. Program je doplněn o velikonoční jarmark.

  Společně se Zubrnicemi patří mezi nejnavštěvovanější akce v regionu Úštěcké Velikonoce. Náměstí plné jarní atmosféry zaplní 30. března 160 stánků. K vidění budou tradiční řemesla – malování kraslic, pletení pomlázek, keramika a další. Za pořadatele o tom informoval Libor Uhlík. Podle něj se mohou příchozí těšit na vystoupení folklorních souborů nebo na velkolepý průvod.

  Velikonoční program pro celou rodinu se uskuteční od 29. do 30. března v Cisterciáckém klášteře v Oseku na Teplicku. Trhovci nabídnou velikonoční zboží, zájemci si budou moct uplést pomlázku.

  Velikonoce letos připadají na 29. března až 1. dubna.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte