První letošní Středočech se narodil v hořovické porodnici

2.1.2019
Martin Solar

Heliodor po porodu měřil 49 centimetrů a vážil 3,76 kilogramu. Jakub měřil 50 centimetrů a vážil 3,4 kilogramu. První Středočeškou je zřejmě holčička narozená v mladoboleslavské porodnici ve 3:29. Podle mluvčí nemocnice Hany Kopalové se jmenuje Natálie, vážila 2,16 kilogramu a měřila 46 centimetrů.

V příbramské porodnici mají letos raritu, první letošní děti jsou dvě, narodily ve stejný čas, a to v 6:48. Nejedná se ale o sourozence. Chlapec Tadeáš vážil 3,23 kilogramu a dívka Vanessa vážila 3,45 kilogramu. „Oba porody proběhly spontánně a bez komplikací. Děti jsou zdravé. Tatínkové byli v obou případech přítomní u porodu. Skoro by se až zdálo, že spolu maminky soutěžily a to, že se obě miminka narodila ve stejný čas, je velmi šťastná náhoda,“ řekla k průběhu porodů lékařka z příbramské porodnice Veronika Javůrková.

V některých středočeských porodnicích, například v Rakovníku, Mělníku či Benešově, dnes ráno na první miminko ještě čekali. V největším středočeském městě Kladně se jako první narodila Tereza, a to až chvilku před 7:00. Vážila 3,17 kilogramu a měřila 50 centimetrů.

Loni se první Středočech narodil v mladoboleslavské porodnici. Na svět přišel čtyři minuty po půlnoci.

Zdroj: čtk

Pražskou zoo třetí rok v řadě navštívilo přes 1,4 milionu lidíNepřehlédněte