• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • První měsíce byly ztrátové. Teď se kyjovský aquapark dostává do zisku

  25.2.2024
  Simona Knotková

  Provoz nového aquacentra v Kyjově na Hodonínsku se dostává do zisku.

  Zatímco loni v říjnu byla návštěvnost 220 lidí za den, v únoru přesáhla 400 lidí, řekl místostarosta Kyjova Daniel Čmelík (Sedmadvacítka nezávislých). Město na aquacentrum a rekonstrukci přilehlého venkovního koupaliště vynaložilo přibližně 325 milionů korun, na celou akci si vzalo úvěr 330 milionů.

  Aquacentrum s toboganem a saunovým světem otevřelo loni koncem září. „V říjnu byl průměr návštěvnosti kolem 220 lidí za den, v prosinci 275. První měsíce byly ztrátové. Za únor evidujeme návštěvnost kolem 430 lidí denně a dostáváme se do černých čísel. Zisk je v řádu statisíců, ale provozně dokážeme centrum zaplatit. Samozřejmě investici nám to nevrátí,“ uvedl Čmelík.

  Studie proveditelnosti aquacentra uvažuje s třemi variantami. Pesimistická počítá s denní návštěvností 298 lidí denně, což by znamenalo ztrátu 3,2 miliony korun. Realistická uvažuje o 414 návštěvnících a zisku přesahující milion korun. Optimistická varianta předpokládá návštěvnost 513 lidí denně a zisk přes pět milionů. „Je to ale kumulativní návštěvnost celého roku. Až za celý rok budeme schopni posoudit hospodářský výsledek,“ dodal místostarosta.

  Navzdory zlepšení ekonomické situace schválili zastupitelé na svém středečním jednání zvýšení základního kapitálu městské společnosti Aqua v parku Kyjov, která areál provozuje, o 1,4 milionu korun na celkových 9,4 milionu. Důvodem je to, že práce trvaly déle a město bazén místo června otevřelo v září. V tomhle období společnost vykázala záporný výsledek hospodaření. „Zvýšit základní kapitál jsme se rozhodli proto, aby měla dostatečný cash flow,“ doplnil Čmelík.

  V Kyjově žije téměř 11 000 lidí. Bazén kromě běžného provozu slouží také dětem při povinné výuce plavání nebo starším lidem při lekcích vodního aerobiku. Velmi populární je nyní podle Čmelíka saunový svět se čtyřmi saunami a párou. „V těchto měsících je saunování obecně dost oblíbené a potvrzuje se to i u nás. Ceremoniály bývají v pátek nebo v neděli beznadějně plné. Spousta lidí chodí i plavat. Abonentům umožňujeme chodit ve vyhrazené časy třeba brzy ráno, kdy není nikdo na pokladně. Mají čip, takže jen projdou turniketem,“ poznamenal.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte